Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

POZOR!!! Nové pravidlá na hraniciach od dnes!

212829378_4578828058814047_8153562689709705409_n.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook Polícia SR
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 9. júla (SITA) – Od piatku 9. júla platia pri vstupe na územie Slovenska nové pravidlá. Zmeny v cestovateľskom semafore sú zapracované v novej vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR. Pri vstupe na naše územie zo zahraničia už nebude rozhodujúce, z akej krajiny ľudia prichádzajú, ale to, či sú zaočkovaní alebo nie. Naďalej zostáva povinná registrácia cez formulár eHranica a niektorí sa nevyhnú aj karanténe. Určité výnimky majú pendleri, deti, či osoby žijúce v prihraničných oblastiach. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Zaočkovaná osoba sa pri príchode zo zahraničia okrem COVID-preukazu EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku môže preukazovať aj potvrdeniami z iných krajín. Podmienkou je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku. Osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica, prvá registrácia platí nasledujúcich šesť mesiacov. Nezaočkovaná osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica pri každom návrate zo zahraničia. Po príchode je povinná zostať v karanténe, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením 14. dňa. Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na piaty deň. Test je v tomto prípade hradený štátom. Na PCR vyšetrenie bude osoba objednaná automaticky po registrácii v eHranici. Ak na územie Slovenska vstupujú zaočkované aj nezaočkované osoby letecky, musia pred vstupom zároveň vyplniť formulár na https://www.mindop.sk/covid/.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 9. júla 2021
reklama:
reklama:
reklama: