Pražákom bude šéfovať Slovenka! Novou primátorkou sa stane Adriana Krnáčová!

Zdieľať
Czech Republic Marathon
View of an empty Charles Bridge photographed prior to the start of Prague International Marathon in Prague, Czech Republic, Sunday, May 11, 2014. (AP Photo/Petr David Josek)

Slovenka Adriana Krnáčová sa stane novou primátorkou Prahy! Dohodli sa na tom ANO, ČSSD a trojkoalícia KDU-ČSL, Strany zelených (SZ) a hnutia Starostovia a nezávislí (STAN).

Podľa informácií, ktoré priniesol server Novinky.cz, Krnáčová bola na prvom mieste kandidátky víťazného hnutia ANO a koaličná dohoda by mohla byť podpísaná pravdepodobne budúci týždeň v piatok.

54-ročná rodáčka z Bratislavy je absolventkou štúdia vedy o výtvarnom umení na Univerzite Komenského v Bratislave a vyštudovala aj marketing na University DePaul v Chicagu. Má za sebou prácu v českej pobočke Transparency International a pôsobila aj vo firme Johnson and Johnson. Následne založila firmu BlueOceanSolutions, ktorá sa venuje PR, marketingu a lobingu.

Od marca tohto roku bola námestníčkou pre verejnú správu a legislatívu v rezorte vnútra Českej republiky. Je rozvedená a má tri deti, ovláda šesť jazykov, no s češtinou má vraj stále problémy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom