Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pre krásu sa trpí. V minulosti si však ženy museli vytrpieť doslova muky a tu je 10 dôkazov.

Tt 1 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj dnes ženy podstupujú rôzne nie práve najpríjemnejšie procedúry a metódy, ktoré majú zabezpečiť, že budú príťažlivé a krásne. No s tým, čo si museli pre krásu vytrpieť ženy v minulosti, by sa dala porovnať možno tak brazílska depilácia…

Korzety

Korzet môže byť veľmi užitočným pomocníkom pri formovaní postavy, no v minulosti boli korzety také pevné a sťahovali sa tak natesno, že ženy mali problémy sa poriadne nadýchnuť. A nielen to. Pravidelné a dlhoročné nosenie korzetov v niektorých prípadoch spôsobilo vážne poškodenie vnútorných orgánov. O pohodlí ani nemohla byť reč…

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Krinolíny

Na prvý pohľad síce taká krinolína nevyzerá nejako nebezpečne, no často boli vystužené spodničkami s kruhmi z horľavých materiálov, ako bol napríklad celuloid. Stačil uhlík z krbu a žena sa ocitla v plameňoch. Takto prišlo o život množstvo žien, ktoré chceli byť moderné a trendy.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Ozdoby do vlasov

V 17. storočí boli takéto ozdoby do vlasov mimoriadne obľúbené. No okrem toho, že boli obrovské a ťažké a tým spôsobovali bolesti krčnej chrbtice, boli vyrobené z horľavých materiálov. A tak, podobne ako pri krinolínach, vďaka nim ženy občas skončili v plameňoch.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Fontange_Kneller_-_cropped.jpg/170px-Fontange_Kneller_-_cropped.jpg
upload.wikimedia.org

Arzénové šaty

Táto jedovatá zložka dávala šatám krásnu zelenú farbu. No po týždni nosenia sa na ženám zvyčajne na tele objavili bolestivé vyrážky, a to na miestach, kde sa látka najviac dotýkala ich tela. No a dlhodobé vystavenie arzénu v mnohých prípadoch končilo smrteľne.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pelisse#/media/File:1817-walking-dress-La-Belle-Assemblee.jpg?&utm_source=LTcom
en.wikipedia.org

Napúdrované parochne

Možno si poviete, čo mohlo byť nebezpečné na napúdrovaných parochniach. Elegantné a načesané pramene parochne boli zvyčajne pokryté hovädzou masťou a len málokedy sa čistili. Preto sa v nich množili vši a často aj rôzne iné parazity, ktoré potom napadli pokožku hlavy a poriadne sa na nej pohostili. A možno si tam aj založili rodinu, ak viete, na čo narážame.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Mejkap s obsahom olova

Dnes máme mejkapy s kyselinou hyalurónovou, rôznymi vitamínmi či s kolagénom, no a v 18. storočí mali mejkap s olovom. Olovo sa nachádzalo v rúžoch, v mydlách na tvár aj v púdroch a keďže je olovo toxické, spôsobovalo agóniu a často aj smrť.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jeanne_Louise_Henriette_Campan.jpg?&utm_source=LTcom
commons.wikimedia.org

Pásomnice

Áno, pásomnica je parazit, ktorý žije v ľudských črevách, odkiaľ sa môže dostať aj do iných častí tela a narobiť tam dosť veľké škody. To však neprekážalo ženám vo viktoriánskom období. Tak, ako dnes, aj vtedy túžili ženy po štíhlej línií bez cvičenia a odopierania si jedla. No a ľahkým spôsobom na zhodenie pár nadbytočných kíl bolo aplikovanie pásomnice do tela ženy túžiacej po štíhlej postave. Samozrejme, že namiesto schudnutia sa zvyčajne dostavilo niekoľko vážnych infekcií.

https://www.pinterest.com/pin/91338698663823255/?&utm_source=LTcom
www.pinterest.com

Smrtiaci baklažán

Známy aj ako „belladonna“ teda „krásna žena“, sa výťažok z tejto jedovatej rastliny používal ako kvapky do očí. Mal tak dodať ženám nevinný a zvodný pohľad. Často však skončili priotrávné.

http://www.thinkstockphotos.com
www.thinkstockphotos.com

Prístroje na vytváranie jamôk na lícach

Žena na obrázku nevyzerá, že by si to užívala, však? Toto nepohodlné a podivné zariadenie uzrelo svetlo sveta v roku 1936 a malo pomôcť ženám vytvoriť jamky na lícach. Namiesto toho však spôsobovalo nepríjemne bolesti.

http://www.name-list.net/worldwide/firstname/Dimples?&utm_source=LTcom
www.name-list.net

Pijavice

Tieto malé krvilačné zvieratká boli mimoriadne obľúbené v medicíne, no nielen tam. Používali ich aj ženy, ktoré si chceli vytvoriť čo najbledší vzhľad. Ten bol totiž v minulosti mimoriadne príťažlivý a žiadaný. Síce to nebolo také nebezpečné ako olovo na tvári, no procedúra bolo dosť bolestivá a niektoré ženy boli následne anemické.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 13. mája 2019
reklama:
reklama:
reklama: