Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo absolvovať Spartan Race? Tu je šesť dôvodov!

Spartan Race
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Spartan Race je bezpochyby jeden z najnáročnejších prekážkových pretekov, aké môžeš absolvovať. Ak máš už čo to odtrénované a odbehané a máš chuť zažiť niečo, na čo budeš ešte dlho spomínať, je najvyšší čas, aby si sa zúčastnil preteku, ktorý ťa zmení. 

Minulý víkend sa v Tatranskej Lomnici konali hneď dva preteky – v sobotu to bol Sprint a v nedeľu Majstrovstvá Európy. Ak máš chuť sa zúčastniť najbližšieho preteku, no stále váhaš, tak si prečítaj zopár dôvodov, prečo by si do toho rozhodne mal ísť.

1. Stúpne ti sebavedomie – ak prejdeš cieľovou rovinou a budeš mať na krku medailu, je takmer isté, že budeš na seba hrdý. Na to, že si sa plazil v bahne, šplhal na lane, preskakoval cez oheň, či brodil sa v ľadovom potoku.

 2. Zmeníš svoj pohľad na voľnočasové aktivity – po celom dni v práci či v škole sa  nevyvalíš pred televízor, ale budeš chcieť robiť niečo zmysluplné, pretože prídeš na to, že máš na viac, ako ležať na gauči.

Spartan Race
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

3. Budeš si to chcieť zopakovať – väčšina ľudí, ktorí pretek dokončili úspešne, no hlavne bez zranení dobehli do cieľa, si ho chcú zopakovať. No keby si sa ich spýtal predtým, veľa z nich by ti povedalo opak.

4. Zlepšíš si techniku burpees  (angličákov) – je zrejmé, že všetky prekážky nezdoláš ľavou-zadnou a budeš si musieť pričuchnúť niekoľkokrát k zemi, aby si spravil angličáky. Ak aj náhodou pred pretekom nemáš dobrú techniku a nevieš presne, či ich robíš dobre, môžeš si byť takmer istý, že Spartan Race je jedno z najlepších miest, kde sa to naučíš.

Spartan Race
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

5. Prekonáš svoje limity – ak si si doteraz myslel, že sa nevyšplháš na lane, alebo nedokážeš preliezť cez šikmú stenu, pravdepodobne si sa o to intenzívne nepokúšal. Prekážkový beh tohoto typu ti dodá motiváciu, aby si svoje dávne limity prekonal a posunul tak laťku opäť o niečo vyššie.

6. Zistíš, že všetko je to v hlave –  v momente, keď nebudeš vládať s dychom, keď ťa opustia nohy a začneš byť dokonca ešte aj smädný, spomenieš si na to, že všetko je to iba v hlave. Nikde inde. Tvoja myseľ rozhoduje o tom, kam až sa dostaneš.

Spartan Race
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Tak čo, ideš do toho? Nezabúdaj, že ľutovať budeš v živote iba tie veci, ktoré si nemal odvahu uskutočniť! 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 13. septembra 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: