Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo je šport pre deti dôležitý?

Dreamstime_xxl_46285305.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Dreamstime

BRATISLAVA 24. novembra 2017 (N/PR) – Tí, ktorí sa aktívne venujú športu, veľmi dobre vedia, že práve športovanie nám dáva nielen možnosť vysporiadať sa so stresom modernej doby, ale taktiež podporiť našu fyzickú a psychickú kondíciu. Problém však môže nastať u detí, ktoré radšej presedia celý deň pred počítačom alebo televíziou, čiže sa absolútne nehýbu a tým závažne ohrozujú svoje zdravie. Viete, ako dopomôcť k tomu, aby sa vaše dieťa konečne začalo hýbať?

Deti napodobňujú dospelých, hlavne rodičov!

Keď sa dieťatko narodí, je ako prázdna nádoba, ktorá sa postupom času napĺňa. Jeho vývoj najviac ovplyvňujú rodičia, keďže aj od nich závisí to, či sa dieťa bude venovať športu alebo nebude mať žiadne záľuby a radšej ostane sedieť doma. Treba si uvedomiť, že práve pohyb je biologickou potrebou, ktorú by mal každý z nás, najmä deti vykonávať, keďže s pribúdajúcim vekom pohybová aktivita klesá. Deti v mnohých smeroch napodobňujú dospelých, a to najmä svojich rodičov. Práve preto sa nebojte vytiahnuť vaše ratolesti do prírody, trebárs na detský bicykel a užite si príjemné popoludnie na čerstvom vzduchu. Akoukoľvek fyzickou aktivitou, teda nie len bicyklovaním, naučíte dieťa zásady zdravého životného štýlu, stravovania a pravidelnej aktivity. Pokiaľ sa však vy ako rodič nevenujete žiadnemu športu, snažte sa tráviť voľný čas prechádzaním v lese, prípadne si choďte z času na čas zaplávať a nechajte vaše dieťa rozhodnúť, čo ho baví a čomu by sa chcelo možno raz venovať.

Motivujte svoje ratolesti k športu!

Dôležité je, aby ste svoje ratolesti motivovali a podporovali v športe. Nezakazujte im chodiť na tréningy, pokiaľ ich baví tenis, hokej či tanec, tešte sa a povzbuďte ich! Športová obuv by mala byť pri akejkoľvek aktivite samozrejmosťou, čiže nezabudnite ani na kvalitné oblečenie či doplnky, ktoré majú najmä pri športe dôležitú rolu.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor kikaDátum 24. novembra 2017
K téme ,