Prečo majú niektoré hroby mreže? Hlavný dôvod naháňa všetkým hrôzu

Zdieľať
hrob
hrob youtube.com

V minulosti pre nás nebolo nič prekvapujúce inštalovať mreže do okien alebo na balkóny v budovách v nižších poschodiach, kedy neexistovala iná ochrana proti zlodejom. Ale prečo dávať na hroby mreže?

Prečo sú nad niektorými hrobmi mreže?

Pokiaľ budete mať niekedy možnosť navštíviť staré anglické cintoríny, naskytne sa vám zvláštny, až prekvapivý pohľad. Nad jednotlivými hrobmi sú mreže. Podobné stavby je možné vidieť na mnohých miestach Spojeného kráľovstva, napríklad v Škótsku. Tento pohľad vyvoláva mnoho otázok, niekedy prekvapivých temných teórií. V minulosti sa verilo, že sa tak chovajú zombie, upíri a ďalší zlí duchovia, aby sa nemohli dostať na povrch hrobov.

Záhada miznúcich mŕtvol

Na prelome 18. a 19. storočia sa medicína výrazne rozvinula vo Veľkej Británii a vo zvyšku Európy. Viac ako predtým začali lekári skúmať anatómiu ľudského tela, poznávať nové choroby a hľadať účinnejšie metódy operácií. Vedci však mali problém s čerstvým výskumným materiálom, na ktorom sa mohli učiť a vykonávať experimenty.

Získavanie tiel

Doteraz boli v súlade so zákonmi Veľkej Británie vykonávané testy na telách zosnulých bezdomovcov alebo odsúdených na smrť. Potreby vedy a veľký záujem o povolanie lekára však prevyšovali možnosti zásobovania ľudskými mŕtvolami, čo viedlo k extrémnemu obchodovaniu s ľudskými mŕtvolami, za ktoré vtedajšie lekárske fakulty platili nemalé sumy. Pokušenie profitovať bolo tak veľké, že mŕtvoly začali miznúť z mestských a vidieckych cintorínov, najmä v Anglicku a Škótsku, vďaka vzkriesiteľom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom