Prečo nie je možné presadnúť si v lietadle do prázdneho radu? Piloti prišli s veľmi nečakaným dôvodom

Zdieľať
lietadlo

Čas od času sa stane, že letíme v lietadle, v ktorom je niekoľko radov voľných. Je to jednoduché, jednoducho sa nenaplnili všetky miesta v lietadle a tak tu zostáva voľno. Na tom nie je nič zvláštne. Keď ale požiadate letušku, či si na toto prázdne miesto môžete sadnúť, zakaždým vám odpovie nie. Zaujíma vás, prečo si na prázdne miesto nemôžete sadnúť?

Odpoveď na otázku, nad ktorou sa už doteraz zamýšľali mnohí cestujúci

Zrejme nejeden cestujúci sa už viackrát zamyslel nad tým, či sa môže presadiť a obsadiť voľné miesta v poslednom rade lietadla, aby mal viac miesta pre seba. Letušky a piloti odpovedajú, prečo je posledný rad často prázdny a prečo by si pasažieri nemali meniť svoje pridelené miesta. Podľa letušiek a pilotov sa cestujúcim neodporúča sedieť v iných radoch, aj keď zostanú prázdne, a to minimálne z dvoch dôvodov.

Ukázalo sa, že ten prvý dôvod je veľmi jednoduchý. Palubní sprievodcovia potrebujú miesto, kde si môžu počas prestávky sadnúť a oddýchnuť si. Na čo slúžia voľné miesta v poslednom rade? Je pravda, že väčšie stroje majú často dokonca špeciálne lôžka a miesta, kde si personál môže oddýchnuť, ale menšie lietadlá takéto vybavenie nemajú. V dôsledku toho je jediným spôsobom, ako si na palube oddýchnuť, je sadnúť si do kabíny.

Stojí za zmienku, že „jumpseats“ – miesta, kde sedia letušky a letušky počas vzlietania a pristátia – nie sú najpohodlnejšie, takže posledný rad je lepšou voľbou. Kapitán Magnar Nordal na fóre Quora vysvetlil, že počas letu by ste nemali meniť sedadlá, pretože to ovplyvňuje „rovnováhu“ stroja. Hmotnosť a správne vyváženie lietadla sú mimoriadne dôležité, najmä počas vzletu a pristátia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom