Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Predpovede Nostradama na rok 2022 sú samé hrôzy. Zdá sa, že niektoré prognózy sa už napĺňajú

Nostradamus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Nostradamus youtube.com
reklama:
reklama:

Ponúkame vám predpovede francúzskeho lekára, ale najmä úspešného astrológa, Michela Nostradamusa, ktorý sa preslávil svojou knihou „Les Prophéties“.

Táto, často citovaná kniha nám prináša mnoho pochmúrnych prognóz, vo všemožných podobách. Ako spomína portál NY Post, Nostradamus si za svojho života vyslúžil prezývku Prorok skazy. Tento astrológ si prezývku zaslúžil vďaka jeho nie príliš pozitívnym predpovediam budúcnosti. Jeho tvorba bola inšpirovaná biblickými textami a jeho vlastnou skúsenosťou s morom, ktorý dlhé desaťročia bičoval našu planétu. Preto sa v jeho textoch nachádzajú slová ako mor, hlad, krv, smútok či oheň častejšie, než by nám bolo milé.

Nostradamove predpovede sú zámerne nejasné a v prvom rade ponúkajú širokú škálu interpretácií. Na minulý rok 2021 nám predpovedal zombie apokalypsu. Napísal: „Málo mladých ľudí: Príliš polomŕtvi na to, aby začali.“ Ponuré, že? Nie, ak vezmeme do úvahy to, že veštec mohol varovať mladých ľudí, že v skutočnosti nežijú, ale len prežívajú. Na tomto príklade jasne vidíme, že možností, ako si jeho slová môžeme vysvetliť, je skutočne veľa. V roku 2021 nás podľa neho čakal zásah asteroidu. Môžeme len dúfať, že nemešká a cestu na Zem si vesmírny kameň nenaplánoval na tento rok.

V tomto roku by mala prísť inflácia nasledovaná hladomorom. Bradatý veštec o tom hovorí v tomto texte: „Veľmi vysoká cena pšenice. Človek je nepokojný, keď vidí, ako jeho blízki jedia v zúfalstve.“ Pravdou je, že inflácia za posledné desaťročie vo viacerých krajinách stúpa závratnou rýchlosťou.

Ďalšie jeho slová hovoria: „Nočný spln nad vysokou horou. Nový mudrc s osamelým mozgom to všetko vidí. Jeho následníci ho pozývajú, aby sa stal nesmrteľným.“ Jedna z možných variantov je, že nebohý veštec nám predpovedá eskaláciu umelej inteligencie. Nostradamus v tomto prípade asi nestrieľal predpovede len tak, od oka.

Môžeme to vidieť na podnikateľovi, Elonovi Muskovi, ktorý je podľa časopisu Time osobnosť roku 2021. Muž, ktorého mnohí považujú za mimozemšťana, sa už dlhé roky venuje výrobe robotov a rozvoju umelej inteligencie. Možno v rukáve na tento rok skrýva nejaký veľkolepý objav.

Zdá sa, že ani ďalšie predpovede nie sú pozitívnejšie. Tento rok by sme sa podľa Nostradamusa mali pripraviť na jadrový výbuch a s ním spojené klimatické zmeny. Hovorí o tom tento nie príliš veselý výrok z jeho knihy: „Štyridsať rokov neuvidí dúhu. Suchá krajina bude vyprahnutejšia. A keď to zistíme, prídu veľké záplavy.“ Keď posúdime podľa sucha, ktoré bolo na Zemi vlani, môžeme sa obávať, že sa prognóza pomaly napĺňa. Keď k tomu pridáme nedávne odhalenie o Číne, ktoré hovorí, že je ozbrojená, nebezpečná a pripravená spustiť jadrový útok, už môžeme očakávať iba katastrofu.

Z ekonomického hľadiska nás nečaká len inflácia, ale aj nárast kryptomien. Slová z knihy znejú takto: „Nafúknuté kópie zlata a striebra, ktoré boli po krádeži hodené do jazera. Po zistení, že všetko je vyčerpané a rozptýlené dlhy, všetko bude zničené.“ Pravdou je, že v súčasnosti hodnota zlata prudko stúpa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 6. júla 2022
reklama:
reklama:
reklama: