Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prehnali ste to včera s alkoholom? Pozrite sa, ako na opicu a čo najlepšie pomáha

čo je dobré na opicu
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

„Už nikdy nebudem piť,“ to je veta, ktorú po prehýrenej noci povedal už nejeden z nás. Stavy po noci plnej alkoholu nie sú vôbec príjemné, v hlave nám duní, žalúdok je ako na vode a každý hlasnejší zvuk nám spôsobuje doslova muky. Vtedy je pre nás najdôležitejšie zistiť, čo je dobré na opicu. 

Samozrejme, najlepšie je nepiť alebo piť s mierou. Nie vždy sa to však podarí, a tak často po divokej noci hľadáme tabletky a skúšame aj babské rady na opicu. Dôležité je vedieť, že za náš stav po nadmernom pití alkoholu môže dehydratácia. Alkohol totiž odvodňuje, a tak je dobré myslieť na prevenciu a s každým pohárikom alkoholu sa treba napiť aj vody alebo minerálky, či citronády.

Ak ste však na prevenciu nemysleli, môže vám po opici na žalúdok a boľavú hlavu urobiť dobre viacero vecí. Tu sú najlepšie tipy na pomoc pri opici. Zaručený liek síce neexistuje, no sú spôsoby, ktoré vám prinesú úľavu.

Doplňte tekutiny

Pite veľa vody. Dehydratácia spôsobená alkoholom spôsobuje, že sa cítite zle, preto potrebujete doplniť tekutiny. Preto by ste hneď po prebudení mali vypiť poriadny pohár vody, môže byť aj s citrónom. Ak vám je zle od žalúdka a bojíte sa, že by vám prišlo zle aj z vody, popíjajte po malých dúškoch. Nepite perlivú minerálku, mohla by podráždiť žalúdok.

dehydratácia po opici
Doplnenie tekutín je pri opici dôležitéwww.thinkstockphotos.com

Vypitie pol litra vody predtým, ako pôjdete do postele, vám pomôže predchádzať následnej dehydratácii po zobudení. Majte pri sebe v noci pohár s vodou, aby ste sa mohli napiť, keď prídu „suchoty“.

Pite izotonické nápoje

Dehydratácia nie je len strata vody, ale s ňou súvisiaca strata dôležitých minerálov. Práve izotonické nápoje sú efektívne pri dopĺňaní tekutín a energie, ktorú vo chvíľach po opici potrebujete. Tieto nápoje obsahujú karbohydráty, ktoré vám energiu doplnia pekne postupne. Postupne sa opäť rehydratujete, čo pomáha na bolesť hlavy.

Tu je zopár tipov:

  • kúpte si nápoje, ktoré obsahujú elektrolyty
  • vyhýbajte sa nápojom s obsahom kofeínu a energeťákom
  • ak ste vážne dehydrovaný, v lekárni si kúpte špeciálny prípravok pre ľudí s vaším problémom

Doprajte si vitamíny

Ak máte žalúdok ako-tak v poriadku, dobre vám urobí čerstvá ovocná šťava. Vitamíny a minerály vás postavia na nohy. Okrem toho, ovocné šťavy obsahujú fruktózu, teda cukor, ktorý vám dodá energiu a sú liekom pre vašu pečeň.

rady pri opici
Pri dehydratácii je potrebné doplniť vitamíny

Po divokej noci je vhodný pomarančová a paradajková šťava, ale aj kokosová voda.

Spravte si zázvorový čaj

Zázvor účinne pomáha pri zvracaní a nevoľnosti, preto sa odporúča aj v tehotenstve pri nevoľnostiach.

zázovorový čaj pomáha na žalúdok po opici
Zázvorový čaj účinne pomáha pri nevoľnostiwww.thinkstockphotos.com

Neviete, ako na to? Je to jednoduché:

  • nakrájajte čerstvý zázvor na 10-12 malých kúskov a dajte variť
  • zalejte 4 hrnčekmi vody a niekoľko minút varte
  • pridajte šťavu z jedného citróna alebo pomaranča a výdatne oslaďte medom

Veríme, že vám tieto rady pomôžu v ťažkých chvíľach. Na to, ako na opicu, však treba myslieť ešte predtým, ako tieto nepríjemné stavy prídu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. júna 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: