Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prekliate číslo sedem. Prečo sa dlhoročné páry po siedmich rokoch rozchádzajú?

rozchod
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
rozchod www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Možno je to spôsobené dnešnou dobou, ale nájsť si toho správneho partnera či partnerku pre život je celkom ťažké. Lenže ani to, keď svoju vysnívanú polovičku nájdete, nie je istotou toho, že vám vzťah vydrží.

Hovorí sa, že vo vzťahoch alebo manželstve je kritický siedmy rok. Je tomu skutočne tak? A kto vôbec s týmto číslom prišiel? Možno ste už o tejto vzťahovej teórii niečo začuli a my pre vás dnes máme výsledky odborníkov, ktorým číslo sedem tiež vŕtalo hlavou, a nechali ho podrobiť výskumu.

Číslo sedem pochádza z amerického filmu, v ktorom hrala sexbomba Marylin Monroe, Slamený vdovec. Avšak v angličtine je názov trochu odlišný a to The Seven Year Itch – čo je už oveľa logickejšie. Tento film vypovedá príbeh muža, ktorý dlhých sedem rokov bol oddaným manželom aj otcom, avšak v jeho živote sa objavila nesmierne atraktívna žena, do ktorej sa jednoducho zamiloval a začal premýšľať nad tým, čo by sa stalo, keby svoju manželku s ňou podviedol .

A presne kvôli tomuto filmu si teraz my vrátane odborníkov a psychológov lámeme hlavu nad tým, ako tomu v skutočnosti s týmto prekliatym číslom sedem je. Odborníci pri výskume, ktorý prebehol v roku 2000, pozorovali 500 párov a zistili, že postupný pokles v láske sa objavil už v prvých štyroch rokoch manželstva. Našťastie sa následne u väčšiny ich vzájomné šťastie opäť ustálilo a vzťah vydržal. Avšak okolo siedmeho roku manželstva sa naozaj začína diať niečo podivné – miera tejto spokojnosti začína opäť a znova klesať a tie páry, ktoré pred pár rokmi krízu ustáli, sa teraz rozpadajú.

Psychológovia to vysvetľujú tým, že po siedmich rokoch človek začne nad svojím životom spätne uvažovať a premýšľať nad tým, či mu v živote niečo neuniklo, či o niečo neprišiel. Toto dumanie nad životom väčšinou prichádza v období stredného veku. Ďalším veľmi zaujímavým faktom v tomto výskume bolo to, že páry, ktoré vychovávajú svoje vlastné deti, sú vo vzťahu menej šťastní ako tí, ktorí deti nemajú alebo vychovávajú nevlastné.

Ako však výskum tiež ukázal, nespokojnosť v manželstve sa prejavuje oveľa skôr ako po siedmich rokoch, avšak urobiť krok k rozvodu trvá ešte niekoľko ďalších mesiacov či rokov, predsa len je to predsa veľmi zásadné rozhodnutie v živote človeka.

Nech už je to s číslom sedem akokoľvek, vždy je vo vzťahoch dôležitá komunikácia a vzájomný rešpekt voči tomu druhému, pretože dôvodov, prečo sa dvaja môžu rozísť, je nespočetne.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 30. júla 2022
reklama:
reklama:
reklama: