Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prekliate predmety, ktoré by ste vlastniť nechceli

4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.hoaxorfact.com commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Tieto objekty priniesli ich majiteľom toľko nešťastia, že boli označené ako prekliate. Nespôsobili len životné ťažkosti, ale aj požiare či vraždy.

Kameň Blarney

Tento kus vápenca, ktorý je súčasťou hradu v Írsku, prináša šťastie ľudom, ktorí ho pobozkajú. Toho, kto si však zoberie čo i len kúsok z tohto kameňa, čaká opak. Depresie, finančné ťažkosti a strata práce – takéto problémy stretli ľudí, ktorí si odniesli časť z kameňa Blarney. Často boli tieto kúsky poslané späť poštou s prosbou vrátiť ich tam, kam patria.

theplanetd.com

Čierny Orlov

Tento diamant, prezývaný aj oko Brahmy, bol ukradnutý mníchom z hinduistickej svätyne. Klenot potom putoval medzi rôznymi ženami, ktoré ho nosili ako náhrdelník. Mnohé z nich spáchali záhadné samovraždy. V roku 1950 dal tento diamant jeho aktuálny majiteľ orezať. Vtedy sa kliatba prelomila.

www.naturallycolored.com

Obraz plačúceho chlapca

Toto je maľba, ktorá vznietila plamene v mnohých domoch v Anglicku. Domy a všetko v nich bolo spálené na popol, okrem tohto obrazu. Požiar vždy vznikol nešťastnou náhodou, no keďže jedine maľba ostala vždy nedotknutá, tak sa s ňou začalo spájať toto horľavé prekliate. To isté sa dialo aj s kópiami tohto diela, ktoré priniesli skazu mnohým ľudom.

Diamant Koh-i-Noor

Názov tohto diamantu by sme z perzsko-arabských slov mohli preložiť ako „Hora svetla“. Povrávala sa, že kto vlastní tento diamant, vlastní aj celý svet. Spozná k tomu ale aj všetko zlé a nešťastné vo svete. S týmto diamantom sa spájajú rôzne vraždy, podvody, mučenie. Jednoducho žiadne príjemné záležitosti. Dnes patrí ku korunovačným klenotom v Anglicku. Nachádza sa na vrchnej časti koruny.

Kor.jpg
www.youtube.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 20. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: