Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prezidentku označoval za vlastizradkyňou a agentkou cudzích mocností, teraz to musí zmazať. Blaha dostal od súdu zákaz

BLAHA: Vyjadrenie k obvineniu
Foto: SITA/¼udovít Vaniher
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 24. marca (SITA) – Okresný súd Bratislava I zakázal poslancovi Národnej rady SR (NR SR) Ľubošovi Blahovi (Smer-SD) šíriť klamstvá o prezidentke Zuzane Čaputovej. Hlava štátu o tom informuje na sociálnej sieti.

„Súd neodkladne nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností alebo že som ovládaná Spojenými štátmi. Zároveň mu súd nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov,“ napísala prezidentka. Dodala, že Blaha si vytvoril vlastný svet z manipulácií a do očí bijúcich lží a v prostredí sociálnej siete denne zasypáva vybraných ľudí tonami urážok.

„Problémom je, že nenávisť, ktorú podnecuje, sa z internetu prelieva do reality a priamo ohrozuje ľudí vo fyzickom priestore. Psychicky labilnejší jedinci si jeho „obvinenia“ pretvárajú do vyhrážok a nie sú výnimočné ani také, ktoré samotné orgány činné v trestnom konaní vyhodnocujú ako vážne, či nebezpečné,“ skonštatovala hlava štátu.

Čaputová tvrdí, že dlho váhala nad použitím prostriedkov práva na svoju ochranu, lebo politický súboj sa podľa nej nemá viesť prostredníctvom súdov a politik by mal zniesť väčšiu mieru kritiky na svoju osobu. „Akúkoľvek kritiku znášam zdržanlivo, avšak v prípade poslanca Blahu nejde o kritiku, ale o lži a osobné urážky. Jeho podnecovanie pritom ohrozuje už nielen mňa, ale aj rodinu a v tomto prípade prestáva ísť iba o výkon mojej funkcie,“ vyhlásila prezidentka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 24. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: