Používate zastaralý prehliadač, stránka sa Vám nemusí zobraziť správne. Odporúčame stiahnuť nový prehliadač tu.

Dúhová kolekcia vyvolala vlnu kritiky, obchod musel urobiť rázny krok

Zdieľať
Target Pride Collection
Kolekcia Pride obchodníka Target sa stala terčom útokov Foto: AP Photo/Seth Wenig

Jeden z najväčších amerických maloobchodníkov so zmiešaným tovarom Target uzavrel spoluprácu s britskou značkou Abprallen a spustil predaj kolekcie s LGBTQ+ tematikou Pride Collection. Tá sa však stala terčom odporu zákazníkov a obchod bol nútený časť tovaru stiahnuť z predaja.

Ako uviedol denník The Washington Post, menej ako týždeň po tom, čo generálny riaditeľ Target propagoval iniciatívy týkajúce sa rozmanitosti, rovnosti a inklúzie, spoločnosť uviedla, že zo svojej zbierky mesiaca Pride Month odstráni časť tovaru LGBTQ+ z dôvodu odporu, ktorý ohrozuje bezpečnosť pracovníkov.

Kolekcia Pride spoločnosti Target
Kolekcia Pride spoločnosti Target Foto: AP Photo/Seth Wenig

„Vzhľadom na tieto okolnosti robíme úpravy našej ponuky vrátane odstraňovania položiek, ktoré boli v centre najvýznamnejšieho konfrontačného správania,“ uviedla hovorkyňa Target Kayla Castaneda. Webová stránka Target obsahuje stovky farebných produktov Pride, vrátane dúhových košieľ pre mužov, pollitrových pohárov zdobených nápisom „Cheers Queers“ a detskej knihy o zámenách.

Kolekcia Pride spoločnosti Target
Kolekcia Pride spoločnosti Target Foto: AP Photo/Seth Wenig
Spoločnosť nešpecifikovala, ktoré položky boli odstránené, ale dezinformácie sa podľa Washington Post sústreďovali na jej detské plavky, ktoré boli konzervatívnymi skupinami a médiami falošne označené ako „tuck-friendly“. Podľa agentúry Associated Press boli tieto plavky len pre dospelých. Tuck-friendly plavky ponúkajú extra krytie, ktoré umožňuje transrodovým ženám bez operácií potvrdzujúcich pohlavie zakryť svoje genitálie.
Kolekcia Pride spoločnosti Target
Kolekcia Pride spoločnosti Target Foto: AP Photo/Seth Wenig

Niektorí konzervatívci podľa Washington Post tiež vyzvali na bojkot spoločnosti Target pre jej partnerstvo so značkou Abprallen, o ktorej tvrdia, že obsahuje satanistický dizajn. Niektoré z kúskov Abprallen , ktoré Target predával, podľa nich obsahujú mikinu s obrázkom hada s nápisom „Vyliečte transfóbiu, nie trans ľudí“, ako aj tašku s nápisom „Patríme všade“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom