Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Primátor Banskej Bystrice odkazuje ministrovi Naďovi: TAKÁTO odpoveď na obrannú dohodu nestačí!

Nad.jpg
Foto: SITA/Branislav Bibel.
reklama:
reklama:

BANSKÁ BYSTRICA 1. februára (SITA) – Primátorovi Banskej Bystrice Jánovi Noskovi bol v pondelok 31. januára adresovaný list od ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), ktorým reaguje na otázky primátorov a starostov z okolia Letiska Sliač k obrannej dohode so Spojenými štátmi americkými (USA). Ako primátor informuje na sociálnej sieti, v liste predstavitelia samospráv nenachádzajú detailné odpovede na svoje otázky tak, ako ich očakávali.

Obranná dohoda medzi Slovenskom a USA vyvolala nielen v regióne, ale v celej krajine množstvo otáznikov a obáv. „Som presvedčený, že budúcnosť Letiska Sliač je téma, ktorá si zaslúži dôkladné posúdenie a adekvátnu pozornosť. Opätovne budeme preto žiadať jasné a zrozumiteľné odpovede na otázky. Spoločne s primátorkami Sliača a Zvolena, ako aj starostkami i starostami dotknutých obcí budeme trvať na ďalšom stretnutí. Rokovať chceme aj s vedením Národnej rady SR i s pani prezidentkou. Zároveň adresujeme list aj poslankyniam a poslancom parlamentu,“ uvádza Nosko.

„Obyvateľky a obyvatelia okolitých miest a obcí si zaslúžia vedieť, ako ovplyvní ich život obranná dohoda s USA. Dostatočná a včasná informovanosť by mali byť pre vládu prioritou. Neprestaneme sa snažiť o získavanie odpovedí, ktoré sú pre nás kľúčové,“ uzatvára primátor mesta pod Urpínom s tým, že komunikácia s ministrom obrany je zverejnená na stránke https://www.banskabystrica.sk/oznamy-mesta/2022/komunikacia-s-ministrom-obrany-jaroslavom-nadom-o-obrannej-dohode-medzi-slovenskom-a-usa/?.

Dohodu o obrannej spolupráci medzi SR a USA schválila vláda SR a Bezpečnostná rada SR. Vo štvrtok 3. februára by dohodu mali v USA podpísať na základe poverenia prezidentky SR Zuzany Čaputovej minister obrany a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS). Po jej podpise bude nasledovať schvaľovanie v Národnej rade SR, potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou SR.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: