Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pripravte sa! V týchto častiach Slovenska nás zajtra čaká výdatné sneženie, napadať môže až 25 centimetrov snehu!

Lopata sneh pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 8. decembra (SITA) – Na západe Slovenska a na západe Banskobystrického kraja hrozí vo štvrtok výdatné sneženie. Meteorológovia z Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) upozorňujú na očakávanú nepriaznivú poveternostnú situáciu v súvislosti s výdatným snežením, ktorá predstavuje nebezpečenstvo pre dopravu, pohyb osôb a ďalšie ľudské aktivity.

„Najnepriaznivejšiu situáciu očakávame na západnom Slovensku a na západe Banskobystrického kraja, kde napadne väčšinou 10 až 20, ojedinele až okolo 25 cm nového snehu. Sneh bude lokálne mokrý, tzv. lepkavý, čím môže vplyvom jeho váhy dôjsť k poškodeniu striech, stromov, elektrického vedenia a ďalších objektov. Zároveň sa budú na juhozápade územia vplyvom vetra a sneženia ráno a dopoludnia lokálne vytvárať snehové jazyky. Spočiatku sa ojedinele môže vytvárať aj poľadovica. Odporúčame zvážiť nutnosť prepravy a nepohybovať sa pod zasneženými stromami,“ uviedol meteorológ Miroslav Šinger.

SHMÚ vydalo výstrahy prvého a druhého stupňa, ktoré môžu byť v najbližších hodinách aktualizované podľa najnovších predpovedných materiálov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 8. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: