Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prišiel vám e-mail alebo SMS od Slovenskej pošty? Pozor, môže ísť o podvod!

SLOVENSKÁ POŠTA: Logo spoločnosti
Foto: archívne, SITA/Marko Erd
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 10. januára (SITA) – Spoločnosť Slovenská pošta, a. s., znovu upozorňuje na podvodníkov zneužívajúcich jej meno na získanie údajov z platobných kariet občanov pri predaji tovaru. Zároveň podala trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a opäť vyzýva ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé správy nereagovali a najmä nezadávali údaje svojich platobných kariet, ktoré môžu byť ľahko zneužité a môžu tak prísť o peniaze. Ako poštári v pondelok informovali, klientom, ktorí na podvody už zareagovali a bola im spôsobená škoda, odporúča obrátiť sa na políciu.

„Slovenská pošta zaznamenala už približne tridsať rôznych typov podvodných e-mailov, ktoré sa tvária ako od pošty. Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky, na zaplatenie colných poplatkov, možnosť vyhrať v súťaži hodnotné ceny či zapojiť sa do prieskumu a vyhrať finančnú hotovosť,“ uviedla hovorkyňa poštovej spoločnosti Iveta Dorčáková.

Najnovšie je podľa nej meno pošty zneužité na údajné vytvorenie objednávky na poštového kuriéra, ktorý má zásielku vyzdvihnúť a cez stránku pošty majú byť preposlané peniaze. Vizuály falošných e-mailov a SMS sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty. Pošta pripomína, že nikdy nežiada úhradu žiadnych poplatkov cez e-maily alebo SMS, ani za colné konanie či DPH, ani nesprostredkúva žiadne platby.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 10. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: