Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Progresívne Slovensko spustilo petíciu a predstavilo odškodňovací zákon! Čoho sa týkajú?

1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 2. decembra (SITA) – Strana Progresívne Slovensko (PS) spustila online petíciu za povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých dospelých okrem tých, ktorí nemôžu byť očkovaní zo zdravotných dôvodov. PS zároveň predstavilo odškodňovací zákon. Podľa predsedníčky Ireny Bihariovej sú to jediné dva spôsoby, ako sa Slovensko môže dostať z pandémie.

„Riadime sa závermi odborníkov, ktorí jasne hovoria, že je potrebné rapídne zvýšiť očkovanosť, aby sa situácia zásadným spôsobom zlepšila a nemuseli sme byť opäť v zajatí série lockdownov,” vyhlásila Bihariová. Spustením petície chce strana dať možnosť vyjadriť sa aj mlčiacej väčšine a dosiahnuť, aby sa vláda „prestala báť kričiacej menšiny a cynických opozičných lídrov”.

Progresívne Slovensko tiež pripravilo odškodňovací zákon, ktorého podstatou je právny nárok na odškodnenie a jeho predvídateľnosť. „Nárok by mal mať každý, kto musel z rozhodnutia vlády alebo Úradu verejného zdravotníctva prevádzku obmedziť alebo zatvoriť a tržby sa mu prepadli aspoň o 20 %,” vysvetlil podpredseda PS Michal Truban. Ako doplnil, tento zákon sa nevylučuje s inou pomocou, napríklad so schémami z prostriedkov Európskej únie. Kompenzácia zároveň nemá byť obmedzená len na konkrétny náklad ako sú mzdy alebo nájomné. „Ak niekoho vo verejnom záujme poškodíme, musíme ho aj odškodniť. Zo zákona, z povinnosti a nie ako nepredvídateľný rozmar,“ doplnil Truban.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 2. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: