Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Projekt Milión stromov bilancuje svoj prvý ročník. Koľko stromov vysadili v slovenských lesoch?

Sadenie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Getty Images
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 17. novembra (SITA) – Projekt s názvom Milión stromov pre Slovensko ukončil svoj nultý ročník s bilanciou viac ako 50 tisíc vysadených stromov. Projekt odštartoval v polovici apríla 2021 na Odštepnom závode Lesov SR v Trenčíne a realizoval sa na viacerých miestach Slovenska. Informoval o tom v stredu štátny podnik Lesy SR. Cieľom dlhodobého projektu Lesov SR je v spolupráci s PEFC Slovensko a OZ Moje Slovensko koordinovane umožniť verejnosti na pozemkoch v správe Lesov SR vysadiť milión sadeníc lesných drevín.

Na jar sa podarilo vysadiť 29 365 kusov sadeníc, počas jesene Lesy SR výsadbu ukončili devätnástou brigádou s počtom 22 050 kusov vysadených sadeníc. Do projektu sa zapojili stovky ľudí, ktorí pod odborným dohľadom lesníkov vysadili dreviny ako duby, buky lesné, javory, lipy, smreky, jedle, smrekovce či borovice.

„Záujem ľudí o výsadbu stromov len potvrdil, že ľuďom na slovenských lesoch záleží a že sa chcú podieľať na ich aktívnom manažovaní a zveľaďovaní. Táto aktivita sa ukázala ako veľmi zaujímavý spôsob, kedy každý dobrovoľník na vlastnej koži okúsi, aká krásna, ale fyzicky náročná je práca v lesoch. Dúfame, že ten plánovaný milión stromčekov vysadený verejnosťou bude mať aj svoje pokračovania a že sa nájde veľa nadšených ľudí ochotných priložiť ruku k dielu a ochotných zapotiť a zašpiniť sa pre dobrú vec,“ prezradila koordinátorka projektu za Lesy SR Anna Sliacka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 17. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: