Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na prvý pohľad sú to normálne fotky baby na Instagrame. Keď sa pozriete lepšie, všimnete si, že majú všetky niečo spoločné.

Baba tt.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com

Na prvý pohľad je instagramový profil tejto mladej Francúzky menom Louise Delage, úplne obyčajný. No keď sa pozriete lepšie, uvidíte na jej fotkách jeden spoločný znak…

Louis, ktorá sa profil na Instagrame založila začiatkom augusta, si za krátky čas získala už viac ako 90-tisíc followerov. Jej fotky sú plné radosti a zobrazujú bezstarostný život – prechádzky na pláži, stretávanie sa s priateľmi, návštevy reštaurácií a nákupy.

Na základe fotiek by sme mohli dôjsť k záveru, že Loiuse vedie šťastný a vlastne úplne úžasný život.

No všimli ste si naj fotografiách jeden detail?

Takmer na každej jednej fotke, ktorú má Louise na svojom Instagrame, je prítomný alkohol.

Buď drží pohárik či fľašku s alkoholom, alebo sa alkohol niekde v jej blízkosti nachádza.

Pri zbežnom pohľade si prítomnosť alkoholu na jej fotkách ani neuvedomujeme, no stále tam je. Znamená to, že má Louise skutočne problém s pitím a sama si ho neuvedomuje?

Pravda je taká, že ide o fejkový profil, ktorý vytvorila reklamná agentúra BETC na požiadavku organizácie Addict Aide. Tá sa venuje pomoci ľuďom závislým na alkohole a kampaň má informovať mladých ľudí o nebezpečenstve alkoholizmu.

No a reklamná agentúra prišla s takýmto originálnym nápadom. Založila instagramový profil vymyslenej ženy, ktorá má príznaky závislosti na alkohole.

No a experiment dokonale zafungoval – takmer nikto z jej followerov si neuvedomil, že má „Louise“ takmer na každej fotke spoločníka v podobe pohárika či fľaše a už vôbec si neuvedomili, že by mohla mať problém s pitím. Je to dôkaz toho, že alkoholizmus sa môže stať súčasťou života mladých ľudí bez toho, aby si to uvedomili oni sami či ich okolie.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. októbra 2016Zdroj brightside.me © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.