Prvý pumptrack pre svetové súťaže otvorený: Košice predvádzajú revolučné športovisko

Zdieľať
Najky pumptrack kosicky kraj.jpg
Foto: Košický samosprávny kraj

Toto športovisko umožňuje cyklistom prejazd bez pedálovania, využíva dynamické zmeny ťažiska a je vybavené prekážkami podľa štandardov UCI. Športovisko sa už testovalo v rámci Slovenského pohára v pumptracku 2024 a kvalifikácie na svetový šampionát UCI Pump Track World Championship.

Košický samosprávny kraj (KSK) otvoril prvý slovenský pumptrack s certifikátom medzinárodnej cyklistickej organizácie Union Cycliste Internationale (UCI) pre medzinárodné súťaže.

Pumptrack sa nachádza v Košiciach pri parkovisku za obchodným centrom Hornbach. Ako informovala košická župa, kraj na výstavbu prispel sumou 150-tisíc eur. Verejnosti bol sprístupnený v piatok 14. júna. Športovisko je pre verejnosť voľne prístupné a je bezplatné. Dĺžka okruhu pumptracku je 129 metrov a má asfaltový povrch.

„Trať tvoria prekážky vo forme zvlneného povrchu, ktoré umožnia cyklistom prejazd dráhou bez pedálovania. Rýchlosť získavajú dynamickou zmenou svojho ťažiska, odľahčovaním a následne zatlačením do vĺn a klopených zákrut. Dráha má tvar trojuholníka s dvojicou vzájomne prekrížených vnútorných ramien,“ priblížil KSK.

Športovisko za posledné dni otestovali profesionálni jazdci v Slovenskom pohári v pumptracku 2024 a kvalifikácii na svetový šampionát UCI Pump Track World Championship. Predseda KSK Rastislav Trnka sa vyjadril, že vnímajú v kraji silnejúcu komunitu jazdcov na BMX a MTB bicykloch.

Avizoval, že tento rok majú v pláne sprístupniť v kraji štyri pumptracky. „Prvým je PUMPTRACK KSK v Košiciach, ktorý ako jediný na Slovensku spĺňa certifikáciu a štandardy UCI, nevyhnutné pre akreditáciu UCI Pump Track World Championships,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom