Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Putin vraj umiera. Zdrvujúca diagnóza a slová bývalého špióna o tom, koľko času mu zostáva

Putin
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Putin youtube.com
reklama:
reklama:

Od začiatku vojny na Ukrajine sa neustále hovorí o zdravotných problémoch ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Ten má údajne trpieť nielen Parkinsonovou chorobou, ale aj rakovinou. A hoci Kremeľ všetky tieto informácie popiera, k tvrdeniam o zlom zdravotnom stave sa pridala aj správa od bývalého ruského špióna. Ten v nej uviedol ďalšie závažné problémy ruského prezidenta a prehovoril aj o tom, koľko času života mu údajne zostáva.

Uplynulé mesiace sa v médiách objavuje čoraz viac informácií o zlom zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimíra Putina. Najnovšie sa k nim pridali aj tvrdenia bývalého ruského tajného agenta Federálnej služby bezpečnosti.

Jeden z bývalých dôstojníkov FSB opísal stav ruského prezidenta ako „ťažkú ​​formu rýchlo postupujúcej rakoviny“. Špion ďalej uviedol, že vodcovi „nezostávajú viac ako dva až tri roky“ a tiež stráca zrak. Tieto informácie sa objavili ako súčasť tajnej správy od bývalého agenta ruskej tajnej služby Borisa Karpichkova, informoval server Daily Mail.

Dôstojník FSB opísal stav ruského prezidenta ako „závažnú formu rýchlo postupujúcej rakoviny“. Správy o smrteľnej chorobe ruského vodcu sa objavili ako súčasť tajnej správy od bývalého ruského agenta FSB Borisa Karpichkova.

V správe sa tiež uvádza, že Putin odmieta nosiť okuliare kvôli obavám, že by priznal určitú formu slabosti a teraz na svojich podriadených útočí s „nekontrolovanou zúrivosťou“. Tieto správy prichádzajú v čase, keď správy o jeho zhoršujúcom sa zdravotnom stave naďalej unikajú z Ruska z telegramového kanála, ktorý tvrdí, že má zdroje v Kremli.

Dôkazom jeho zhoršujúceho sa zdravotného stavu majú byť aj zvláštne a nešikovné pohyby počas stretnutia s bieloruským prezidentom Lukašenkom. Počas stretnutia s Lukašenkom totiž Putin namiesto pokojného sedenia krútil nohami zvláštnym spôsobom. Kritici naznačujú, že krútiaci pohyb by mohol byť pokusom zakryť druh mimovoľných zášklbov spôsobených Parkinsonovou chorobou.

Kremeľ sa k najnovším obvineniam o Putinovom zdravotnom stave nevyjadril, pravidelne však popiera, že by trpel akýmikoľvek problémami.

V britskom denníku The Sun sa dokonca objavili špekulácie aj o tom, že Putin si pri verejných vystúpeniach pomáha náhradníkom alebo vopred nahranými videami. Zdroj uvádzaný ako agent MI6 údajne pre The Daily Star Sunday uviedol: „Putin je veľmi chorý a keď zomrie, jeho smrť bude tajná niekoľko týždňov, ak nie mesiacov. Verí sa, že Putin v minulosti zamestnával dvojníkov, keď mu nebolo dobre, a Kremeľ by to mohol robiť teraz. Putin je hlavou malej skupiny vysokých úradníkov, ktorí sú úplne lojálni.” Zdroj dodal: „Skutočným strachom pre jeho kamarátov je, že akonáhle bude oznámená jeho smrť, môže dôjsť k prevratu v Kremli a ruskí generáli sa budú chcieť stiahnuť z Ukrajiny. Putinova smrť ich zanechá bezmocných a zraniteľných, takže majú vlastný záujem uvádzať, že Putin je nažive, hoci opak môže byť pravdou.”

Putinovo zdravie a súkromný život sú v Rusku nedotknuteľnými témami a takmer nikdy sa o nich verejne nediskutuje. Na otázku o Putinovom zdraví počas interview pre francúzsku televíznu stanicu TF1 Lavrov odpovedal: „Nemyslím si, že príčetní ľudia môžu u tohto človeka vidieť príznaky nejakého druhu choroby.“

Reálny zdravotný stav ruského prezidenta tak zostáva aj naďalej záhadou. Kde je skutočná pravda vie zjavne len samotný ruský prezident a možno jeho najbližší. Verejnosť sa však pravdepodobne podrobnejšie informácie nedozvie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 5. júna 2022
reklama:
reklama:
reklama: