Rakúske tínedžerky ušli z domu a vydali sa za teroristov! Jedna z nich je údajne mŕtva!

Zdieľať
islam teroristi tinedzerky

Dve rakúske dievčatá žili v usporiadaných rodinách vo Viedni, chodili do školy, no v apríli utiekli z domov a pripojili sa k džihádu. Jedno z dievčat je už údajne mŕtve…

Sme na správnej ceste. Ideme do Sýrie bojovať za islam. Uvidíme sa v raji. Nehľadajte nás. Budeme slúžiť Alahovi a zomrieme pre neho,“ napísali Sabina Selimovič (15) a Samra Kesinovič (16) v liste na rozlúčku svojim rodičom.

fc86a13c-50fd-40c7-8cd7-209600619748_16x9_788x442
Samra (vľavo) a Sabina (vpravo) Foto: www.imgur.com

Ako uvádza stránka Telegraph.co.uk, jedno z dievčat údajne prišlo o život v Sýrii, no informáciu nebolo možné potvrdiť z nezávislého zdroja. Jedno z dievčat totiž malo poprieť informáciu o úmrtí na sociálnej sieti WhatsApp, kde pod pseudonymom vyhlásila, že sú obe nažive.

Rakúska tlač len pred niekoľkými dňami informovala, že Samra a Sabina sa pripojili k džihádu a údajne robia nábor rakúskych tínedžerov, aby sa k nim pripojili. Dievčatá pochádzajú z Bosny a z domu odišli 10. apríla. Príčina ich odchodu z domu zatiaľ nie je známa, no krátko pred útekom z domu sa stretávali s mladými Čečencami a chodili do jednej z viedenských mešít.

Po ich odchode sa objavili informácie o tom, že sa dievčatá po príchode do Sýrie vydali za teroristov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom