Rebelka Lily Allen chce zmeniť svoj život a stať sa lepšou matkou

Zdieľať
profil lily allen

Speváčka Lily Allen si toho prežila už naozaj dosť. Rozhodla sa preto, že sa zmení. Čo myslíte, podarí sa jej to? 

Kto je Lily Allen

Lily Allen, celým menom Lily Rose Beatrice Allen, je anglická speváčka, skladateľka, herečka a tiež aj televízna moderátorka. Lily nemala ľahké detstvo. Keď bola malá, otec rodinu opustil a starala sa o ňu a jej súrodencov iba mama. Tá však výchovu nezvládala úplne podľa predstáv. Lily bola veľmi problémové dieťa. Vystriedala niekoľko škôl.

Dokonca ju mama poslala do internátnej školy, pretože verila, že to bude mať na jej dcéru dobrý vplyv a táto škola ju takpovediac prevychová. Nestalo sa tak. Lily opustila školu, keď mala 15 rokov a začala sa sústrediť na zlepšovanie kompozičných schopností.

Vo svojich detských časoch počúvala Lily hlavne punk, ska a ragge zo zbierky jej rodičov. V roku 2005 pridala niekoľko svojich nahrávok na Myspace, výsledkom čoho bolo, že jej piesne sa objavili v BBC Radio 1 a získala kontrakt s vydavateľstvom Regal Recordings. Jej prvým singlom sa stala pieseň „Smile“, ktorá sa v júli 2006 dostala na prvú priečku UK Singles Chart.

Jej debutová nahrávka Alright, Still, získala pozitívne ohlasy a celosvetovo sa predalo cez 2,6 miliónov kópií. Vďaka albumu tiež získala nomináciu na Grammy Awards, Brit Awards a MTV Video Music Awards. Neskôr začala moderovať svoju vlastnú talk-šou Lily Allen and Friends na televíznej stanici BBC Three.

V roku 2009 vydala svoj druhý štúdiový album It’s Not Me, It’s You. Zaznamenal žánrový posun z reggae a ska na elektropop. Album debutoval na prvej priečke UK Albums Chart a Australian ARIA Charts. Kritici ho ohodnotili veľmi pozitívne a zaznamenali hudobný vývoj a zrelosť speváčky. Piesne „The Fear“ a „Fuck You“ sa stali singlami albumu. Tento úspech jej v roku 2010 priniesol Brit Award v kategórii najlepšia britská speváčka.

Lily Allen – Not Fair

V roku 2009 oznámila, že si dá pauzu v svojej hudobnej kariére. V roku 2011 predstavila svoje vlastné hudobné vydavateľstvo. V roku 2014 vydala svoj tretí štúdiový album s názvom Sheezus. 12. novembra 2013 mal premiéru jej videoklip k piesni „Hard out Here“, ktorá bola o päť dní neskôr vydaná ako singel.

Život Lily Allen

11. júna 2011 sa vydala v Gloucesteshire za podnikateľa Sama Coopera. 25. novembra 2011 sa im narodila dcéra Ethel Mary. 8. januára 2013 sa im narodila druhá dcéra Marnie Rose. Toto manželstvo však stroskotalo.

Lily z neho obviňuje predovšetkým samú seba. Sama sa po dlhom čase úprimne rozrozprávala o svojich problémoch a rozhodla sa, že svoj život zmení. Netušila totiž, že bude až taký ťažký. Že spontánne potratí, ocitne sa na psychiatrii a následne sa jej narodí mŕtve dieťa. Nevedela, že ju čaká zápas s alkoholizmom a drogami.

Lily vysvetlila, prečo podvádzala svojho ex, Sama Coopera, hovorila o svojich problémoch s drogami a alkoholom. Taktiež ľutuje to, že sa viac nevenovala svojim deťom. Priznala, že prežíva ťažké obdobie: „Stratila som identitu, zmysel bytia. Bola som zlá mama, bola som zlá v práci“.

Taktiež ju mrzí, že sa kedykoľvek uprostred dňa zobudila na mol. Jediné, po čom túžila, bolo, aby mohla tráviť všetok čas so svojimi deťmi.„Prišla som o manžela, o dom, o samú seba.“ Postupom času stratila všetkých priateľov, nedokázala sa s nikým rozprávať.

Pri každom zlyhaní sa obracala na drogy a alkohol, avšak teraz sa snaží všetko napraviť. I keď sa priznala, že príležitostne si dá nejaký ten drink, drogy nepripadajú do úvahy. Lily sa chce opäť venovať práci a zarábať, avšak zároveň chce byť čo najlepšou mamou pre svoje dve deti Ethel a Marnie.

Lily Allen – Smile

Zaujímavosti o Lily Allen

– dátum narodenia – 2. máj 1985

– miesto narodenia – Hammersmith, Londýn, Anglicko

– hudobný žáner – pop, ska, reggae fusion, synthpop

– je dcérou Keitha Allena a filmovej producentky Alison Owenovej

– má staršiu sestru Sarah, mladšieho brata Alfieho a mladšiu sestru Rebeccu, taktiež má aj nevlastných súrodencov

– v roku 2014 robila predskokanku Miley Cyrus na Bangerz World Tour

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom