Rita Ora nie je žiadna hanblivka. Čím dokáže zaujať verejnosť?

Zdieľať
profil rita ora

Britská speváčka Rita Ora nielen dobre spieva, ale aj dobre vyzerá. Ideálne spojenie, čo poviete? 

Rita Ora, celým menom Rita Sahatciu Ora, je britská speváčka, skladateľka a herečka. Je kosovsko-albánskeho pôvodu. Narodila sa v Juhoslávii, dnešnom Kosove. Okrem toho, že rada spieva, objavuje sa na televíznych obrazovkách ako napríklad moderátorka či porotkyňa. 

V roku 2009 vystupovala ako súťažiaca v súťaži od BBC, Eurovision: Your Country Needs You. Neskôr podpísala zmluvu s Roc Nation. Počas roku 2011 vydala Rita videá ku skladbám z jej debutového albumu. 14. decembra 2011 naspievala duet Hot Right Now s Dj Freshom a video k tomuto songu má na Youtube viac ako 20 miliónov videní. V roku 2012 vydala svoj debutový album, ktorý nesie názov ORA.

Svoj prvý štúdiový album nahrávala Rita po boku will.i.am, Ester Dean, Drake, The-Dream, Kanye West a Stargate. Rita o svojom albume v jednom rozhovore povedala, že je v ňom určite pop, ale môžeme tam počuť aj stopy jazzu. V ďalšom rozhovore zverejnila názvy ďalších dvoch skladieb: Rock The Life a Love At War.

Speváčka sa spojila s Tinie Tempah a nahrali skladbu s názvom R.I.P., ktorú napísal Drake a produkoval Chase & Status. Videoklip bol natočený v Hackney, East London. V júni 2016 podpísala novú nahrávaciu zmluvu s Atlantic Records. V máji 2017 vydala nový singel Your Song.

Po porotcovaní v rôznych televíznych šou, módnom návrhárstve a fotomodelingu si vyskúšala aj moderovanie americkej talent šou Boy Band. Hneď po tom sa vrátila k hudbe.

Rita Ora predstavila nový klip k hituLet You Love Me! Singel je súčasťou pripravovaného albumu s názvom Phoenix, ktorý je naplánovaný na 23. novembra (2018). Ten bude obsahovať všetky piesne a nahrávky z posledných mesiacov, na ktorých sa speváčka podieľala v spolupráci s Aviciim (Lonely Together) alebo Liamom Paynom (For You). Samozrejme nebude chýbať ani kontroverzný hit Girls!

Rita Ora po spolupráci s Liamom Payne-om na soundtracku k Fifty Shades Freed naspievala ďalší singel s názvom Proud. Fanúšikovia si ho iste radi zaspievajú spolu s ňou, pretože je adresovaný práve im:

Známy celebritný párik

Rita Ora je známa pre vzťah s raperom Richardom, synom známeho amerického návrhára Tommyho Hilfigera. Hoci tvorili sympatický pár, vzťah im stroskotal. Rita a Richard sa poznali niekoľko rokov a chodiť začali spolu po tom, ako sa speváčka rozišla s producentom a dídžejom Calvinom Harrisom.

Rita Ora rozhodne nie je žiadna hanblivka a dokazuje to nielen na svojich koncertoch, ale aj na sociálnych sieťach, na ktorých zverejňuje svoje pikantné zábery. Za svoju postavu sa rozhodne hanbiť nemusí, tak prečo nie, však?

Zaujímavosti o Rite:

– dátum narodenia – 26. november 1990

– miesto narodenia – Priština, Juhoslávia (dnes Kosovo)

– jej hudobný žáner – R&B, pop, soul, smooth jazz

– Rita Ora Instagram využíva na zverejňovanie aj pikantných záberov

– na Instagrame má takmer 14 miliónov sledovateľov

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom