Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodičia ju museli prosiť, aby sa najedla. Neuveríte, čo ju zachránilo pred smrťou

anorexia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
anorexia www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vieme, ako anorexia postihuje chorého človeka, ale premýšľali ste niekedy nad tým, čím prechádza rodina dievčaťa trpiace poruchami príjmu potravy? Rodičia Gemmy Walker z Austrálie bojovali s nočnou morou po dobu 7 rokov. V 14 rokoch vážila Gemma iba 28 kilogramov. Lekári varovali jej rodičov, že ak tínedžerka nezačne jesť, jej telo nevydrží dlho. Otec Gemmy spomína, že každé ráno chodil do jej izby a počúval, či stále dýcha.

Niekedy sedel s manželkou na podlahe a hodinu hľadeli na svoju dcéru. Boli vydesení, pretože Gemma stále hovorila, že chce zomrieť v spánku. Bola prevezená do nemocnice a potom do psychiatrickej liečebne. V priebehu 7 rokov jej bola mnohokrát poskytnutá pomoc, ale ona sama sa nechcela spamätať. Chcela byť za každú cenu štíhla a nevidela, že jej vidieť len kosti. Nechápala, prečo sa o ňu jej rodičia tak boja. Najbližší príbuzní Gemmy nepochybujú, že ak anorektička nedospeje k myšlienke na uzdravenie, nikto jej nebude schopný pomôcť.

Otec tínedžerky povedal, že „sedem rokov je dlhá doba a počas tohto obdobia videli svoje dieťa bezmocné, bez vôle“ .Mysleli si, že to už nemôže byť horšie, ale bohužiaľ mohlo. Gemma sa začala sebapoškodzovať a jazvy zostali na jej tele navždy. Nútená k jedlu sa u nej objavila nová posadnutosť – začala jesť, len aby hneď zvracala. Začala mať halucinácie a omdlela.Teenagerka si spomína, že po období prísnej kontroly hmotnosti upadla do jedálneho šialenstva.

Jej rodičia boli stále po jej boku a boli nútení navštevovať psychológa, ale to, čo jej naozaj pomohlo, nebola psychológia. Gemma sa proste zamilovala a chlapec ju nechal veriť v seba. Dievča vie, že skutočnosť, že prežila, bola z veľkej časti spôsobená jej rodičmi. Starali sa o ňu v najhoršom okamihu a venovali jej nielen 7 rokov svojho života. Teraz sa Gemma snaží pomáhať ďalším anorektikom a bulimikom, aj keď svojím vlastným spôsobom – ukazuje im na obrázkoch, že môžu byť krásni a šťastní. Už vie, že ak sa prístup pacienta nezmení, nikto jej nebude schopný pomôcť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 26. októbra 2021
reklama:
reklama:
reklama: