Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rodičia, nebojte sa špiny u detí! Posilňuje imunitný systém!

6d24c3cb70ac5a19799c68e5f975f2b0.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

Ak sa deti vonku hrajú, číha na nich všade samá špina. Ale vôbec sa toho netreba báť! 

V súčasnej dobe je naša kultúra príliš posadnutá choroboplodnými zárodkami, čistotou a hygienou. Rodičia neustále umývajú deťom ruky, používajú antibakteriálne mydlá, vlhčené obrúsky alebo im hneď po zašpinení vymieňajú oblečenie za čisté.

Zachovajte pokoj, ak vaše deti prídu domov špinavé od hlavy až po päty. Posilňujú si tým imunitu.

8c8acf2baaf8dce57c56955ea92a79dd.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

Výskum v oblasti spojenia medzi špinou a imunitným systémom zdravia zistil, že táto moderná posadnutosť čistoty by mohla viesť k nárastu alergií, astmy a zápalového ochorenia čriev. Rovnako ako akýkoľvek iný sval v našom tele, aj imunitný systém musí byť precvičovaný, aby sa plne rozvinul a stal sa dostatočne silný, aby odolával chorobám. Špina okolo detí môže byť ideálny tréning na vybudovanie celkovej kondície imunitného systému.

Nebojte sa nepriaznivého počasia. Ak nie je vonku riadny lejak, môžete deti zobrať von a nechajte ich, nech si užijú okolie a prírodu. Dajte im gumáčiky a nechajte ich vyblázniť hoci aj v kaluži.

375a49297dc28bdaf4f9ae891933bdba.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com

V žiadnom prípade týmto nemyslíme to, aby ste kŕmili svoje dieťa lyžicami hliny, skôr by ste mali vedieť, že sa môžete prestať obávať nečistoty a mikróbov a využiť svoju energiu inde. Ľudia sa tak obávajú o svoje deti, aby neprechladli alebo nedostali chrípku, že sú posadnutí a zameraní na prehnanú čistotu. Veda preukázala, že odolnosť voči nečistotám je prínosom pre život dieťaťa. Týmto spôsobom si posilňujú svoj imunitný systém.

Zhlboka sa nadýchnite a vychutnajte si sledovanie radosti vašich detí ako sa hrajú vonku s vedomím, že si týmto budujú svoje intuitívne inštinkty a silný imunitný systém.

1d74f57cf6af9de52b2ff062d64f681d.jpg
sk.pinterest.comFoto: sk.pinterest.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 3. júla 2016Zdroj tophappylife.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: