Rodinný dom v plameňoch: Ako mohlo dôjsť k tejto tragédii?

Zdieľať
Najky titulka kolaz.jpg
Foto: GettyImages, Hasičský a záchranný zbor

Nočná tragédia v obci zasiahla celé okolie. Požiar rodinného domu si vyžiadal jeden ľudský život a zanechal za sebou obrovské škody.

Smrťou jednej osoby sa skončil nočný požiar rodinného domu v obci Krivany (okres Sabinov). Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, požiar nahlásili krátko pred 1.00. Po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že požiar zasiahol celý interiér a časť strechy rodinného domu.

„Zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasebnými prácami. Požiar sa hasičom podarilo po viac ako dvoch hodinách lokalizovať za súčasného rozoberania konštrukcie strechy,“ uviedla Knišová. Dodala, že po lokalizácii požiaru v objekte našli jednu osobu bez známok života. „Obhliadajúci lekár konštatoval u osoby exitus,“ skonštatovala hovorkyňa.

Hasiči požiar zlikvidovali pred 5.00. Následne vykonali záverečný prieskum pomocou termovíznej kamery. „Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje. Na miesto udalosti bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ uviedla Knišová.

Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov z hasičských staníc Sabinov a Lipany so štyrmi kusmi hasičskej techniky a členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Lipian s jedným kusom techniky. Následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 20-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom