Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhodli sa vypustiť vodný kanál. Neuveríte, čo všetko našli

kanál
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kanál youtube.com
reklama:
reklama:

Hoci si to často neuvedomujeme, vo vode sa môže skrývať skutočne mnoho pokladov. Vedeli ste, že po celom svete sú preskúmané iba 3 percentá všetkých oceánov? To znamená, že nemáme ani potuchy o tom, čo všetko sa môže vo zvyšku oceánov nachádzať. Každopádne zisťovať to musí byť veľmi vzrušujúce! Lenže s oceánom sa u nás práve nestretneme. Čo tak vodný kanál? Čo všetko by sa v ňom mohlo nachádzať? To by sme mohli zistiť, keby sme ho vypustili. No a presne to sa rozhodla urobiť partička týchto ľudí.

Saint-Martin Canal v Paríži je jednou z najstarších vodných ciest v meste. Je dlhý 4,5 kilometra a pravidelne sa tu upratuje, ale naposledy to urobili v roku 2001 a na pravidelnosť potom úplne zabudli. Kanál bol pôvodne vybudovaný tak, aby privádzal obyvateľom mesta čerstvú vodu a potom sa cez neho vytvorili aj obchodné cesty. Ako mesto rástlo, bol kanál vystavený obrovskému zaťaženiu.

V oblasti okolo prieplavu to stále vyzerá scénicky, ale pod hladinou je odpadkový kôš. Je skutočne smutné, keď si uvedomíme, ako bezohľadní dokážu ľudia byť. Sú schopní vziať akýkoľvek odpadok a hodiť ho do vody. Z tohto presláveného francúzskeho kanála sa tak stal odpadkový kôš. Riešenie bolo jediné, znovu kanál vyčistiť, všade dať značky so zákazom odhadzovania odpadu pod hrozbou veľkej pokuty. A ako to dopadlo? Neuveríte, čo všetko bolo nájdené počas vypúšťania tohto kanála!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 11. augusta 2022
reklama:
reklama:
reklama: