Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhovor s Lady Zikou: Tešte sa a buďte veselí!

Lady zika.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
archív Lady Zika
reklama:
reklama:

Takto znie letné motto youtuberky Lady Ziky. My vám prinášame pár útržkov z jej života, natáčania, a jej výnimočného jednorožčieho sveta, ktorý ste už za tie roky určite stihli objaviť. Odporúčame nachvíľu vypnúť Youtube a začítať sa do rozhovoru s mladou dievčinou, o ktorej ešte určite budete niečo počuť. A myslíme si, že nielen na Youtube!

Prečo si sa rozhodla stať youtuberkou? Mala si nejakú motiváciu robiť práve vlogy?

K youtuberstvu som sa dostala spontánne. Najskôr som videá točila s mojou kamarátkou a neskôr som začala natáčať sama. Tvorba vlogov ma veľmi bavila a baví, pretože sa môžem vyhrať pri točení, strihu a vymýšľaní témy. Je úžasné, keď mám možnosť ľudí zabaviť alebo im povedať nejaké moje myšlienky a postoje. Rozveseľovanie ľudí ma motivovalo tvoriť a v podstate ma to motivuje aj teraz.

Horizon33_2017 6 22_16 41 51.jpg
www.instagram.com

Ako vyzerá normálny deň youtuberky a zároveň mladého dievčaťa, ktoré chodí do školy?

Tak ako deň mojich spolužiakov a spolužiačok až na to, že cez víkend alebo občas cez týždeň točím, vymýšľam, strihám a venujem sa ľuďom na sociálnych sieťach. Niekedy odpisujem na správy či komentáre, inokedy cestujem na rôzne akcie.

1 1 1.jpg
archív Lady Zika

Máš okrem točenia videí aj nejaké iné záľuby? 

Keďže chodím na Filmovú školu v Košiciach, zaujímajú ma filmy, videotvorba a strih. Rada si pozriem aj staršie filmy alebo videá menej známych tvorcov s kvalitným obsahom. Veľmi ma baví cestovanie a spoznávanie nových miest a ľudí. Hudba je tiež jedna z mojich obľúbených záľub – či už je to počúvanie, spievanie alebo hranie na moje ukulele. Dávnejšie som sa na neho učila sama hrať a dosť ma to bavilo.

Vedela by si si predstaviť, že by si robila niečo celkom iné? Ak áno, čo by to bolo?

Bola by to tiež tvorba videí, ale obsahovo iným smerom. Niečo hlbšie, umeleckejšie a možno pre mladé publikum často nie veľmi dobre pochopiteľné. Tiež by som si vedela predstaviť venovať sa strihu.

Na tvojom Youtube kanáli nájdeme aj krátke filmy a piesne. Robíš si námety a scenáre, prípadne texty sama?

Moje short-filmy, ktoré sú zverejnené na youtube majú v sebe veľkú časť zo mňa a verejne v nich rozprávam o svojich postojoch, myšlienkach a názoroch. Zároveň povzbudzujem a motivujem ľudí, aby snívali, verili, užívali si detstvo a pod. Video 19-naveky dieťa bolo úplne spontánne a myšlienky v ňom som nemala napísané – hovorila som na kameru to, čo som cítila. Vo videu Splnený sen som čítala spínané myšlienky a spojila ich s fotkami a videami. Čiže v podstate je to vždy rôzne.
Čo sa týka pesničiek – texty som napísala sama. Sú pomerne jednoduché a zapamätateľné a majú jasnú message, aby bola pochopená všetkými ľuďmi a mohli si kedykoľvek pesničky pospevovať.

Horizon33_2017 6 22_16 41 24.jpg
www.instagram.com

Máš nejakého obľúbeného youtubera zo slovenskej a zahraničnej oblasti, ktorého rada sleduješ? Čím ťa oslovil?

Mám obdobia, kedy mám dostatok voľného času a vtedy si pozriem viac videí od rôznych tvorcov naraz. Inokedy zas vôbec nestíham sledovať tvorbu iných, keďže u nás a hlavne v Česku je veľké množstvo youtuberov a jednoducho to neviem stíhať. Samozrejme mám svojich obľúbencov aj na Česko-Slovenskej strane, ale sú to už zväčša kamaráti alebo tvorcovia, ktorých poznám aj osobne.
Zahraničných youtuberov sledujem s iným pocitom, pretože mi prídu na jednej strane vzdialení a zároveň blízki. Vzdialený tým, že žijú veľmi ďaleko odo mňa a pravdepodobne sa s nimi nebudem mať možnosť spoznať osobne a blízki preto, lebo sa mi páčia ich postoje, charaktery a tvorba s ktorou sa stotožňujem.

Vo svojom popise na youtube kanáli lákaš ľudí vetou: Vstúp do nášho sveta a staň sa jednorožcom. Prečo práve touto bájnou bytosťou? 

Jednorožci sú so mnou spojení už takmer od začiatku, kedy som začala točiť. Nie je to preto, že to vtedy a v podstate aj teraz „fičí“, ale preto, že ich beriem ako znak originality. Keďže sú nezvyčajné v tom, že majú roh a sú to kone, prirovnávam ich k ľuďom, ktorí sú svojim spôsobom v niečom výnimoční a iní. A samozrejme sa mi páči, ako vyzerajú.

U Lady Ziky nenachádzame žiadne Haul videá, rutiny, či natáčanie tipov na líčenie. Prečo si sa rozhodla venovať radšej challengom, sketchom a rôznym vtipným vlogom?  

Pretože ma to viac baví! Keďže si myslím, že na youtube sa 90 percent dievčat (ak nie viac) venuje presne týmto vymenovaným témam ako sú rutiny, make-up tutoriály alebo hauly prišlo mi fajn točiť niečo svojské a našla som sa v tom. Ak by som mala 5 minút ukazovať ako sa maľujem, nedávalo by mi to to, čo teraz, keď sa ľudia zabavia alebo aspoň usmejú.

Horizon33_2017 6 22_16 35 11.jpg
www.inshttps://www.instagram.com/ladyzika.jpg/tagram.com/ladyzika.jpg/

Ako si predstavuješ seba o desať rokov?

Môj život je veľmi spontánny. Nemám naplánovanú budúcnosť do takej diaľky, pretože stať sa môže hocičo. Každopádne, momentálne chcem dokončiť školu a následne sa rozhodnem či budem pokračovať na vysokej škole alebo sa budem venovať niečomu inému. Práve v tomto čase uvažujem, kam budem smerovať a sama som zvedavá, kde moja loď života zapláva.

Prezradíš nám, na aké videá sa môžeme tešiť v lete?

Nechávam rada ľudí v napätí a následnom prekvapení. Málokedy oznamujem projekty a videá dopredu a preto chcem odkázať, že určite chcem počas leta natáčať ďalej, keďže budem mať viac času. Takže tešte sa a buďte veselí!

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 22. júna 2017
reklama:
reklama:
reklama: