Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozhovor: Talentovaný slovenský spevák Andrew May prezradil, aké má plány do budúcnosti

13570332_10207297651140316_493337133_o.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Salayová
reklama:
reklama:

Andrew May je mladý talentovaný spevák z Dubnice nad Váhom. Hudbe sa venuje už dlhšie, ale jeho meno a skladby ste mohli zaregistrovať až v poslednej dobe. Rádiami sa šírila jeho pesnička Because of You, ktorú naspieval s Ronie z dievčenskej skupiny Forsomeone a v súčasnosti zarezonovala skladba Rescue the World, na ktorej sa podieľalo viacero slovenských umelcov.

Kto všetko s tebou spolupracoval pri naspievaní skladby Rescue the World a podľa čoho si hľadal spevákov na spoluprácu?

Andrew May: Na skladbe Rescue the World so mnou spolupracovali také mená ako Lina Mayer, ktorej Personal Sky je jedna z najhranejších skladieb v súčasnom rádiovom éteri, Veronika Strapková, ktorá je známa zo súťaže Hlas ČeskoSlovenska, talentovaný spevák a skladateľ B Joey, ktorého piesne poznajú skôr poslucháči v zahraničí, kde bodoval aj v rôznych pesničkových súťažiach, Ashley Abrman, talentovaná speváčka, ktorá sa narodila v Houstone, Ronie, známa so skupiny ForSomeone, ktorá momentálne pôsobí ako sólo interpret a pripravuje debutový album, multitalentovaný spevák a výtvarník Samuel Hošek, ktorý vyhral niekoľko amerických i európskych súťaží, Laura Wengová, známa z dievčenskej skupiny ForSomeone, Randy Gnepa, uznávaný slovenský producent, ktorý spolupracoval s menami ako sú Katarína Knechtová, Tomi Popovič, či Snoop Dogg, Laco Rychtárik, talentovaný slovenský režisér, ktorý nakrúcal klipy pre umelcov ako sú Gladiátor, Nocadeň, či Dominika Mirgová a talentovaná textárka Patrícia Pavlíková. Týchto ľudí som si vyberal najmä pre ich jedinečnosť a taktiež, kvôli tomu, že ma oslovila ich autorská tvorba.

Aké sú ohlasy na túto skladbu, ktorá vôbec neznie ako od slovenských spevákov?

Andrew May: Ohlasy na celý projekt THE YOUNG GENERATION sú veľmi pozitívne, čo nás aj veľmi teší. Či už sú to komentáre od fanúšikov na rôznych sociálnych sieťach, ale aj od iných slovenských umelcov. Veľké množstvo fanúšikov a poslucháčov spomína vo svojich komentároch aj vysokú úroveň po zvukovej či obrazovej stránke, čo si ja ako tvorca myšlienky nesmierne vážim.

13555740_10207297653300370_1285838140_o.jpg
Laco Rychtárik

Chystáš viac skladieb v spolupráci s inými umelcami?

 Andrew May: Či bude mať skladba Rescue the World svoje pokračovanie nechávam zatiaľ otvorené, keďže mojou prioritou v súčasnosti je môj debutový album, avšak nevylučujem, že neskôr vydáme s THE YOUNG GENERATION aj ďalší singel.

Väčšinu textov píše tvoja priateľka Patrícia. Máš aj svoje vlastné texty?

Andrew May: Čo sa týka mojich skladieb, tak ja sa autorsky podieľam na hudobnej stránke a Patrícia Pavlíková zase na textovej stránke skladieb. Tento systém nám veľmi vyhovuje, i keď nevylučujem, že neskôr budem písať aj ja svoje vlastné texty.

Aké máš plány do budúcnosti, čo sa týka hudby?

Andrew May: Ako som už spomínal, veľmi rád by som v tomto roku vydal svoj debutový album. Skladby sa mi postupne zbierajú a pokiaľ nájdem nejakého partnera, ktorý by mi pomohol s vydaním CD, album bude na svete.

Chystáš sa časom preraziť aj v zahraničí?

Andrew May: Keďže moje skladby sú spievané v angličtine, bol by som, samozrejme, rád, keby sa moja tvorba dostala aj za hranice Slovenska, avšak mojou prioritou je, aby moju tvorba poznalo najmä slovenské publikum.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 29. júna 2016
K téme
reklama:
reklama:
reklama: