Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rozšíril sa nový variant koronavírusu vo svete skôr? V TEJTO krajine bol už v októbri!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

LAGOS 1. decembra (SITA/AP) – V Nigérii evidujú prvé prípady variantu omikron koronavírusu už vo vzorkách, ktoré odobrali v priebehu októbra. Tieto správy podporujú teórie, že spomenutý variant sa do sveta stihol rozšíriť ešte skôr, ako ho 24. novembra identifikovali v Juhoafrickej republike (JAR).

Ako v stredu uviedol nigérijský národný inštitút verejného zdravia, sekvenovanie ukázalo, že dva prípady variantu omikron zistili u dvoch osôb, ktoré pricestovali z JAR. Nigéria sa tak pridala do zoznamu takmer 20 krajín, kde už tento variant zaznamenali, čo vyvolalo zákazy cestovania po celom svete.

Aj v Európe sa nový variant koronavírusu objavil skôr, ako sa dosiaľ predpokladalo. Holandský národný inštitút pre verejné zdravie a životné prostredie našiel variant vo dvoch novo sekvenovaných vzorkách, ktoré odobrali medzi 19. až 23. novembrom.

Prvotné dôkazy naznačujú, že variant omikron predstavuje vyššie riziko infekcie. Podľa juhoafrickej lekárky Angelique Coetzee, ktorá ako prvá upozornila na tento variant, sú však jeho príznaky u zdravých pacientov síce „nezvyčajné, ale mierne“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: