Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ruská psychotronička Nina Kulagina a jej neuveriteľné schopnosti 2.časť

Nina2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Nina Kulagina bola najzaujímavejšou ženou v domácnosti v Rusku, ale dnes je jej príbeh už zabudnutý.

Úžasné príbehy o Nine sa postupne dostávali na Západ prostredníctvom medzinárodných komunikačných služieb na jar v roku 1968. V tom istom roku vznikli filmy, kde Nina pohybuje objektmi len silou mysle a tieto filmy boli prezentované na Prvej medzinárodnej konferencii parapsychológie v Moskve. Zábery videli aj vedci zo Západu, ktorým bolo čoskoro umožnené aj osobné stretnutie s Ninou. Spolu s ruskými médiami mali dosvedčiť správy o psychotroničke a overiť jej schopnosti.

Nina1.jpg
www.instagram.com

V roku 1970 William A. Mc Gary zo skupiny vedcov zo Spojených štátov, ktorá vyšetrovala paranormálne a parapsychické javy v Rusku, opísal sedenie s Ninou, kedy spôsobila bez dotyku pohyb niekoľkých menších predmetov, vrátane snubného prsteňa a vrchnáku z fľaše.

Ďalší americký vyšetrovateľ Gaither Pratt z Univerzity vo Virgínii uviedol, že objekty, ktoré Nina presúvala sa líšili materiálovo, veľkostne aj váhovo, ale zato ich všetky posúvala pomalým stabilným spôsobom. Veľmi zriedkavo sa predmety pohybovali trhane.

Boli prijaté mnohé opatrenia, aby sa všetci ubezpečili, že sa nepohybuje s predmetmi pomocou skrytého magnetu alebo tenučkých nití a všetky nasnímané zábery boli použité z experimentov, pri ktorých sa dá potvrdiť, že žiadna známa sila nemohla spôsobiť pohyb predmetov. Nanešťastie nie je známe, ako veľmi dôkladne pred pokusmi bola skontrolovaná samotná Nina Kulagina.

Dr. Zdenek Rejdák, významný český vedec spojený s Pražským vojenským inštitútom, testoval Ninu osobne a o výsledkoch informoval v Pravde:

„Večer 26. februára 1968 som navštívil rodinu Kulaginových. Bol so mnou aj môj priateľ a editor pán Blažek, lekár Dr. J.S. Zverev a Dr. Sergeyev. Bol prítomný aj Ninin manžel. Dr. Zverev vykonal na pani Kulaginovej dôkladnú fyzickú prehliadku. Skúšky so špeciálnymi prístrojmi nezaznamenali žiadnu prítomnosť magnetu či iného skrytého objektu. Aj pri tom, ako sme sedeli za stolom, sme pani Kulaginovú viackrát požiadali o zmenu pozície. Prešli sme s kompasom okolo jej tela, okolo stola aj stoličiek- všetko s negatívnymi výsledkami. Potom som ju požiadal, aby si umyla ruky. Sadla si a po hlbokom sústredení dokázala otočiť ihlu kompasu viac ako desaťkrát, potom pohla celým kompasom, aj púzdrom a krabičkou s dvadsiatimi zápalkami. Potom som pred ňu postavil cigaretu a len pohľadom ňou pohla. Cigaretu som roztrhol, ale nebolo v nej nič, čo by umožňovalo jej pohyb. Medzi každou sériou testov bola opätovane vyšetrovaná lekárom.“

Ďalšou, ale menej známou psychickou schopnosťou tejto ženy bolo, že na fotografickom papier dokázala zobrazovať písmená A alebo O. Táto jej senzačná vlastnosť bola popísaná a zaznamenaná fyzikom Dr. V.F. Shvetzom. Tvrdil, že videl ako Nina „prenáša“ na papier písmená A a O a niekedy naň dokáže preniesť aj náčrt obrazu, ktorý videla. Týmto pripomínala talent kontroverzného američana Teda Seriosa.

Okrem toho sa príležitostne na jej rukách objavili nevysvetliteľné známky popálenín a bolo hlásené, že šokovaní vedci videli na vlastné oči, ako sa na nej vznietilo oblečenie. Ku koncu svojho života Nina demonštrovala tento jav v televízii, kedy spôsobila červený pľuzgier na ramene európskeho novinára.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 2. augusta 2017Zdroj www.mysteriouspeople.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: