Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Rusko predložilo Spojeným štátom odpoveď na ich ponuku na rokovania! Takú odpoveď USA zrejme nečakali!

Biely dom pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com
reklama:
reklama:

KYJEV 17. februára (SITA/AP) – Rusko vo štvrtok predložilo Spojeným štátom formálnu odpoveď na ich ponuky na rokovania o obmedzení rozmiestnenia rakiet v Európe, vojenských cvičení a ďalších opatreniach na budovanie dôvery. V odpovedi, ktorú zverejnilo ruské ministerstvo zahraničia, Moskva odsúdila odmietnutie Západu splniť jej hlavné bezpečnostné požiadavky. Zároveň potvrdila, že môže prijať bližšie nešpecifikované „vojensko-technické opatrenia“, ak USA a ich spojenci naďalej nebudú spolupracovať v súvislosti s jej bezpečnostnými obavami. V odpovedi sa podľa agentúry AP tiež uvádza, že Rusko je pripravené diskutovať o obmedzeniach rozmiestnenia rakiet a hliadkových letov strategických bombardérov i ďalších krokoch na budovanie dôvery.

Rusko, ktoré pri Ukrajine zhromaždilo zhruba 150-tisíc vojakov, popiera, že by tam plánovalo inváziu, a tvrdí , že môže slobodne nasadiť svoje jednotky, kdekoľvek je to potrebné, aby čelili hrozbám NATO. Moskva chce, aby Západ neprijal Ukrajinu a ďalšie bývalé sovietske štáty do NATO, zastavil rozmiestňovanie zbraní v blízkosti ruských hraníc a stiahol sily z východnej Európy. Tieto požiadavky spojenci rázne odmietli.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 17. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: