S akými psychickými chorobami sa teraz mladiství stretávajú najviac?

Zdieľať
depresia

Dnešná doba je plná neistoty a stresu, ktoré sa potom prejavujú v podobe zlého stavu nášho mentálneho zdravia. Každá dekáda či storočie sa vyznačujú inými problémami, a ako môžeme vidieť, je ľudskou prirodzenosťou neustále sa s niečím stretávať.

V praveku bolo najdôležitejšie nájsť bezpečný úkryt a dostatok potravy. Stredovek sa vyznačoval snahou získať to najlepšie spoločenské postavenie. A dnešná doba nám síce zaisťuje pohodlie a možnosť sa presadiť bez akéhokoľvek titulu či chrabrých skutkov, avšak stále nepredstavuje život bez starostí. Možnosti, ktoré v dnešnej dobe máme, vyvíjajú neuveriteľný stres na nás ako na osoby a nakladajú na nás prílišné očakávania. Predtým si vzdelanie zaslúžili len tí najlepší (a v horšom prípade najbohatší), teraz je to niečo, bez čoho sa nezaobídeme. Za čias našich starých rodičov bola vysoká škola ukážkou vysokej inteligencie a usilovnosti, to všetko sa však zmenilo.

Dnes sa vyštudovanie univerzity považuje za samozrejmé, len málokrát vám váš spolužiak povie, že po strednej škole nemá v pláne študovať alebo vycestovať. Chytrosť nie je výnimkou a ľudí, ktorí sa zvládnu presadiť už v mladom veku, nie je málo. Vďaka dnešným technológiám sa môžete stať úspešnými jednoduchým zriadením si účtu na sociálnych sieťach a osloviť to správne publikum.

V dnešnej dobe sa nemôžete vyhovoriť, že k príležitostiam nemáte prístup. Kto chce, ten hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody. Tým sa na nás všetkých nakladá tlak, aby sme si našli svoje uplatnenie a svoj zmysel.

Zo všetkých strán sa na nás hrnú ukážky nášho údajne zlého životného štýlu, dôkazy, že každý môže byť úspešný a v neposlednom rade fotky dokonale krásnych influencerov, ktorých život sa zdá bez poškvrnky. To vedie k depresiám, panickým záchvatom a úzkostlivosti. Mnoho ľudí má pocit, že svoj život neprežívajú naplno a nevyužívajú jeho možnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom