Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Samosprávny kraj končí so svojimi očkovacími aktivitami! Kde sa môžu nechať zaočkovať jeho obyvatelia?

Očkovanie
Očkovanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

BANSKÁ BYSTRICA 18. februára (SITA) – Banskobystrický samosprávny kraj v najbližších týždňoch ukončí všetky svoje očkovacie aktivity, ktoré vykonával viac ako rok. Možnosti očkovania v troch veľkokapacitných očkovacích centrách i prostredníctvom výjazdovej služby môže verejnosť využiť ešte do konca marca. Informovala o tom hovorkyňa krajskej samosprávy Lenka Štepánková.

„Aj týmto krokom sa posúvame smerom k normálnemu životu, hoci nový koronavírus už zrejme nikdy úplne nevymizne, po dvoch rokoch mimoriadnych opatrení sa s ním musíme naučiť žiť a vytvoriť systémové kroky pre zvládanie jeho prípadných ďalších vĺn,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter. Očkovanie bude aj po zatvorení veľkokapacitných očkovacích centier naďalej dostupné v ambulanciách lekárov.

Banskobystrická župa hneď od začiatku, ako boli dostupné očkovacie látky, ponúkla pomocnú ruku vláde s čo najrýchlejším zaočkovaním širokej verejnosti. Už v polovici januára minulého roku prišla s konkrétnym manuálom pre vytváranie veľkokapacitných očkovacích centier, ktoré sa neskôr stali hlavným pilierom štátnej očkovacej stratégie. Postupne na území BBSK pribudlo osem takýchto centier, aby bola vakcína dostupná vo všetkých regiónoch a čo najbližšie k ľuďom. Rovnako ako pilotný vznikol v kraji projekt mobilných očkovacích jednotiek, s ktorým BBSK prišiel už 7. apríla a postupne sa tento koncept rozšíril aj v iných krajoch.

Banskobystrický samosprávny kraj bude až do konca marca uvádzať na svojich webových stránkach rozpis očkovania tak ako doposiaľ, na webe www.bbsk.sk zverejní aj zoznam ambulantných lekárov, ktorí v kraji očkujú. Tých je aktuálne 86 a zastúpení sú vo všetkých okresoch.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 18. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: