Scenár bol napísaný iba za 9 dní. Niekoľko zaujímavostí o filme Sám doma

Zdieľať
Sám doma
Sám doma youtube.com

Existuje mnoho filmových klasík, bez ktorých si už človek nedokáže predstaviť život. No, alebo prinajmenšom Vianoce. Napríklad taká filmová klasika, ako je Sám doma, Mrazík, Popoluška a ďalšie skvelé filmy! Dnes sa však spoločne pozrieme na pár skvelých zaujímavostí a faktov o filme Sám doma!

Scenárista John Hughes tento film napísal iba za 9 dní. Predstaviteľ zlodeja Harryho (Joe Pesci) sa na pľaci Macaulayovi Culkinovi zámerne vyhýbal. Chcel, aby sa ho naozaj bál, keď ho pri natáčaní scén uvidí! Macaulaye Culkina zastúpil v určitých scénach jeho dvojník, ktorému bolo v tom čase 30 rokov! Na začiatku filmu vyhodí Kevinov otec omylom jeho letenku do koša, čo je jeden z dôvodov, prečo ho na letisku nikto nehľadal.

Pamätáte si na vianočné ozdoby, na ktoré Marv šliapol? Neboli zo skla, ale z cukru. A Marv nebol bosý, ale mal na sebe ponožky telovej farby.
Všetky scény boli natočené v Chicagu a luxusné sedadlá v prvej triede pri lete do Paríža boli postavené na basketbalovom ihrisku miestneho gymnázia.
No a čo sa týka policajnej stanice, tá tiež nebola pravá. Išlo o kanceláriu jednej zo škôl. Pamätáte si na scénu, kde mal Marv na tvári pavúka? Pavúkov sa bál, takže so scénou súhlasil len pod podmienkou, že bude natočená iba jeden krát. Jeho krik bol dorobený po natočení scény. V skutočnosti kričať nemohol, inak by pavúka vyplašil.

Za prvý diel filmu dostal Macaulay Culkin 100-tisíc dolárov. Za druhý diel (Stratený v New Yorku), dostal 4,5 milióna dolárov! Film bol neskutočne úspešný a od 11. novembra 1990 sa držal 12 týždňov na čele návštevnosti. V niektorých mestách ho dokonca premietali až do leta roku 1991.Najobľúbenejší je tento film predovšetkým v Poľsku, kde naň každoročne pozerá v televízii 5 miliónov ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom