Sedíte za volantom správne? Toto vám jedného dňa môže zachrániť život

Zdieľať
muž v aute

Správne sedenie za volantom by žiadny vodič nemal podceniť. Hrá to veľmi dôležitú úlohu v tom, ako rýchlo dokáže reagovať v nebezpečných a riskantných situáciách. Keď budete sedieť v správnej polohe, budete schopní zareagovať v dôležitom momente rýchlejšie, čo vám v konečnom dôsledku môže zachrániť aj život.

Ako sedieť správne?

Pred jazdou si vždy nastavte sedadlo tak, aby sa vám sedelo pohodlne, ale zároveň by ste mali sedieť správne. Váš chrbát by sa mal opierať o sedadlo, pričom keď nohou šliapnete na pedál spojky, vaša noha by mala byť takmer natiahnutá. Nemali by ste však sedieť ani príliš ďaleko, sedadlo si teda posuňte tak, aby ste na všetky pedále primerane dosiahli.

Vaša hlava by mala byť v takmer vertikálnej polohe. Je známym faktom, že volant by ste nemali zvierať kŕčovito a zápästie by ste mali mať uvoľnené v pozícii „za 10 minút dve hodiny“. Pred jazdou sa uistite, že pohodlne dosiahnete na radiacu páku a že z pozície, v ktorej sedíte, vidíte v zrkadlách všetko potrebné. Volant by vám zároveň nemal prekrývať výhľad na prístrojovú dosku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom