Šialený podpaľač skončil v putách, usvedčili ho aj TIETO veci

Zdieľať
Najky titulka 9 4.jpg
Foto: KR PZ Nitra, Canva

Policajti v Šali zadržali podozrivého podpaľača, ktorý je podozrivý zo spáchania troch prípadov poškodenia cudzej veci vo forme podpálenia vozidiel v Královej nad Váhom. Prvý prípad sa stal v júli, ďalší v septembri a tretí v októbri tohto roka.

Podpaľač, ktorý vyčíňal v Královej nad Váhom v okrese Šaľa, je už v rukách policajtov. Zatiaľ mu pripisujú tri prípady podpálených vozidiel. Policajný vyšetrovateľ zo Šale vzniesol mužovi obvinenie vo veci pokračovacieho zločinu poškodzovania cudzej veci a podal podnet na jeho vzatie do väzby. Sudca návrh akceptoval, muž bol eskortovaný do výkonu väzby.

„Výbornou operatívnou činnosťou šalianskych policajtov boli zistené viaceré indície, ktoré kriminalistov priviedli k podozrivému 34-ročnému mužovi. Až vykonaná domová prehliadka dala poslednú bodku za ich vynaloženým úsilím, našli pri nej rukavice, čiapku a batoh, ktoré podozrivý používal pri čine,“ informovala na sociálnej sieti nitrianska krajská polícia.

Prvý prípad sa stal ešte v júli, krátko po polnoci podozrivá osoba pred rodinným domom poškodila motorového vozidlo Renault Kangoo, a to tak, že ho zapálila neznámou látkou. Majiteľovi vozidla vznikla škoda v hodnote 1500 eur. V septembri zasa okolo pol jednej v noci neznámy páchateľ zapálil vozidlo Audi A3, čím vznikla poškodenému škoda takisto vo výške 1500 eur.

K tretiemu prípadu došlo v októbri, takisto v noci neznámy páchateľ zapálil vozidlo Opel Astra, ktoré následne zhorelo. Vodičke bola spôsobená škoda vo výške približne 2000 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom