Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Silný príbeh Martina, ktorý vyhral nad koronavírusom: Učí sa znovu dýchať, všetko začalo kašľom

Martin Kumicak
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:
Martin Kumicak
Foto: www.imgur.com

Bol začiatok novembra, keď Martina previezli do nemocnice. Jeho stav bol vážny, začal sa boj o život. Koronavírus našťastie nevyhral. Slovák sa rozhodol svoj príbeh zverejniť …

Prečo? Vyzýva ľudí, aby nákazu nepodceňovali a dávali si pozor. Suchý kašeľ – to bol prvý príznak, ktorý trápil Martina. Všetko začalo 23. októbra, prešiel víkend a jeho stav sa nezlepšoval. V pondelok preto ozval svojmu lekárovi. Ten ho zaregistroval na PCR test. Bol pozitívny.

Martina previezli záchranári na ARO v Považskej Bystrici 3. novembra. Mal masívne obojstranný vírusový a bakteriálny zápal pľúc. Tri týždne sa tu snažili „naučiť“ jeho pľúca znovu samostatne dýchať. Neskôr ho preložili na Covid oddelení. No jeho stav sa nevyvíjal najlepšou cestou. Po desiatich dňoch ho na vlastnú žiadosť transportovali do Košíc, do Univerzitnej nemocnice L.Pasteura. Prešlo ďalších deväť dní a stal sa zázrak.

Intenzívna liečba priniesla svoje ovocie a Martin začal sám chodiť, dýchal aj bez pomoci kyslíkového prístroja. Do domácej liečby bol prepustený ešte pred Vianocami, 11. decembra. „Takže teraz rehabilitovať, čo budem ešte dlho, učím sa chodiť a samostatne dýchať,“ uviedol vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Prečo sa rozhodol zverejniť svoj príbeh? „Moje súkromie som sprístupnil všetkým, aby si dávali pozor a nepodcenili boj s touto chorobou. Mnohí dopadnú lepšie ako ja, ale mnohí sa už nevráti! “ odkázal.

Martin upozornil, že nie je správne šíriť fámy o tom, že koronavírus je obyčajná „chripôčka“. On sám si totiž spočiatku myslel, že sa mu nákaza vyhne a ak sa aj infikuje, za pár dní bude fit. Nakoniec mal jeho príbeh iný scenár, než očakával. Našťastie so šťastným koncom.

Martin nezabudol poslať poďakovanie všetkým, ktorí na neho mysleli. Najväčší dík však vyjadril zdravotníkom, ktorí sa o neho v zúfalej situácii starali. „Nezabúdajme však, že bohužiaľ nie vždy to dopadne takto radostne,“ doplnilo v súvislosti s pacientom, ktorý je už v kruhu svojich najbližších, ministerstvo zdravotníctva.

ZDROJ: TOPKY.sk

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 21. decembra 2018
reklama:
reklama:
reklama: