ŠKANDÁL na škole! Pozri sa, na ktorej škole učiteľka rozdávala trojky bez skúšky a na čo sa vyhovorila!!!

Zdieľať
ŠTRAJK: Spojená škola Novohradská
Študenti poèas podujatia Pre všetkých ľudí, ktorí nie sú "nuly" a necítia sa ako "nuly". Podujatie proti prerušeniu neobmedzeného štrajku uèiteľov je výzvou za splnenie požiadaviek v pôvodnom znení pred vstúpením do ostrého štrajku a organizuje ho Spojená škola Novohradská v Bratislave. Bratislava, 3. november 2012. Foto: SITA/Diana Èernáková

Dekanka Fakulty medzinárodných vzťahov Ľudmila Lipková podľa denníka oznámkovala šiestich externistov z odboru medzinárodný obchod napriek tomu, že sa žiadna skúška nekonala.

Martin, jeden zo šiestich študentov, pre denník povedal, že pedagogička vypísala skúšku na 10. júna a študenti na ňu čakali do trištvrte na sedem večer, no ona stále neprichádzala.

Keďže dekanka neprišla, jedna študentka zo šestice externistov sa snažila cez e-mail zistiť, čo sa deje a chcela sa dohodnúť na ďalšom termíne skúšky. Denník má dokonca k dispozícii ich emailovú komunikáciu.

„Na 10. júna ste boli prihlásení šiesti. Do akademického informačného systému som vám všetkým zapísala známku E. Ak chcete lepšiu, prídite si to opraviť 17. júna, keď je termín,“ napísala dekanka v emaile externistom.

Znamená to, že externisti dostali trojku, ktorá je najhoršou možnou známkou, aby študent ešte prešiel napriek tomu, že sa žiadna skúška nekonala!

Dekanka si však svoju chybu nepriznala a na otázku, prečo dala študentom známky napriek tomu, že ich nevyskúšala, odpovedala: „Všetky svoje povinnosti vysokoškolského učiteľa si plním v súlade so študijným poriadkom.“

Obhajovala sa tým, že k tejto známke dospela na základe viacerých konzultácií so študentmi. Rektorovi Ekonomickej univerzity Rudolfovi Sivákovi sa jej konanie síce nepáči, no jediné, čo urobil, bolo napomenutie s tým, že v budúcnosti takéto hodnotenie nebude akceptovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom