Slnko v sieti prekvapuje: RTVS získava 17 ocenení, ako sa im to podarilo?

Zdieľať
Zľava: Generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký, osobnosť slovenskej kinematografie herečka Božidara Turzonovová a moderátorka Iveta Malachovská počas tlačovej konferencie v kine Lumiére k tohoročnému udeľovaniu Národných filmových cien Slnko v sieti a predstavenia osobnosti slovenskej kinematografie, ktorej bolo na slávnostnom udeľovaní cien odovzdané ocenenie za celoživotný prínos slovenskej kinematografie
Foto: SITA/Milan Illík

Vrcholným triumfom bola čierna komédia Invalid, ktorá si odniesla sedem ocenení, vrátane Najlepšieho hraného filmu.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) získala na piatkovom odovzdávaní Národných filmových cien Slnko v sieti 17 ocenení z celkovo 18 kategórií. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Dominika Hovorková Ertelová.

V kategórii Najlepší hraný film zvíťazila čierna komédia Invalid od režiséra Jonáša Karáska, ktorá nazbierala spolu sedem ocenení. Divácka cena Slnko v sieti, o ktorej v internetovom hlasovaní rozhodla verejnosť, rovnako patrila filmu Invalid.

Odovzdaná bola aj cena za Výnimočný prínos slovenskej audiovizuálnej kultúre, ktorú dostala herečka Božidara Turzonovová.

Slnko v sieti je Národná filmová cena, ktorú udeľuje Slovenská filmová a televízna akadémia od roku 2004. Do hodnotenia za rok 2023 bolo prihlásených 34 filmových a televíznych diel – 11 hraných filmov, 13 dokumentárnych filmov, šesť animovaných filmov a štyri televízne filmy/minisérie/seriály.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články