Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slováci hrozia ďalšími protestami! Autodopravcom sa nepáči neriešenie problémov v doprave

Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 3. februára (SITA) – Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) znovu hrozí protestami proti neriešeniu problémov v doprave. Predseda organizácie Stanislava Skala informoval, že spolu s partnerskými združeniami začnú organizovať protesty, ak vláda ešte v priebehu tohto týždňa nepristúpi zodpovedne k ich problémom pre rastúce ceny pohonných hmôt a energií.

Nespokojní autodopravcovia vyzývajú vládu a parlament, aby predstavili postupné kroky vedúce k zníženiu cien pohonných hmôt a iných energetických nosičov. „Očakávame jasné stanovisko predsedu vlády k uvedenej problematike. Neustále odkladanie riešenia problémov, vzájomné roztržky medzi ministrami ticho trpené premiérom nikam nevedie a priamo poškodzuje ekonomiku štátu,“ uviedol Skala.

UNAS spolu s Iniciatívou poľnohospodárov a Asociáciou Žltý anjel poukázali na postup susedného Poľska a Maďarska, kde vlády v reakcii na prudko rastúce ceny energií a pohonných hmôt prijali daňové opatrenia, ktoré viedli k reálnemu poklesu cien nafty a benzínu. „Rozdiely v cenách sú tak markantné, že hrozí nákupná turistika v prihraničných oblastiach, čo znamená reálne straty daňových príjmov štátu a ďalšiu ranu podnikateľom pri strate tržieb,“ upozornil predseda UNAS. Ako dodal, pre rastúce ceny pohonných hmôt domáci dopravcovia nemôžu byť konkurencieschopní a nestačia platiť svoje záväzky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 3. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: