Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slováci si vlani prevzali od kuriérov donáškovej služby 600-tisíc hamburgerov

Hamburger
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Na hamburgeroch si ľudia pochutnávajú už viac ako 100 rokov www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vedeli ste, že 28. máj sa označuje ako Medzinárodný deň hamburgerov? Z pôvodne skromného robotníckeho jedla sa postupne stal svetový kulinársky fenomén, na ktorom si ľudia pochutnávajú už viac ako 100 rokov. „V posledných rokoch stále viac boduje aj u Slovákov, ktorí si len v roku 2022 prevzali od kuriérov donáškovej platformy Wolt viac ako 600-tisíc hamburgerov,“ uvádza spoločnosť Wolt vo svojej správe.

Ako ďalej vyplýva z dát Woltu, Slováci preferujú predovšetkým hovädzie hamburgery so syrom. Cheeseburgery tvoria takmer polovicu doručených objednávok. „Slováci burgre milujú a vedia to aj prevádzkovatelia reštaurácií. Hamburger totiž nájdete v ponuke približne tretiny všetkých podnikov, ktoré doručujú cez Wolt,” hovorí generálny riaditeľ Wolt Slovensko Tomáš Beniak.

Hamburger
Slováci preferujú predovšetkým hovädzie hamburgery so syromwww.gettyimages.com

Variabilita vládne aj v cenovej úrovni hamburgerovej ponuky. „Aj keď ceny sa oproti minulému roku zvýšili o 20 percent, Slováci si môžu vybrať burger už od dvoch eur. Najvycibrenejšie hamburgerové špeciály stoja okolo 13 eur,“ konštatuje spoločnosť. Ako dodáva, medzi najviac rozvážané burgre patria dlhodobo tie z reťazcov McDonald’s a Burger King.

Na obľúbenosti burgerov na Slovensku sa zatiaľ zvyšovanie cien neprejavuje. Najvernejší fanúšik burgerov je z Banskej Bystrice a v roku 2022 si od kuriérov Woltu prevzal 320 hamburgerov. A práve Banská Bystrica je podľa Woltu na Slovensku mestom s najväčším počtom objednávok tohto pokrmu na zákazníka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ambrovaDátum 25. mája 2023Zdroj Wolt
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: