Slováci si vlani prevzali od kuriérov donáškovej služby 600-tisíc hamburgerov

Zdieľať
Hamburger
Na hamburgeroch si ľudia pochutnávajú už viac ako 100 rokov www.gettyimages.com

Vedeli ste, že 28. máj sa označuje ako Medzinárodný deň hamburgerov? Z pôvodne skromného robotníckeho jedla sa postupne stal svetový kulinársky fenomén, na ktorom si ľudia pochutnávajú už viac ako 100 rokov. „V posledných rokoch stále viac boduje aj u Slovákov, ktorí si len v roku 2022 prevzali od kuriérov donáškovej platformy Wolt viac ako 600-tisíc hamburgerov,“ uvádza spoločnosť Wolt vo svojej správe.

Ako ďalej vyplýva z dát Woltu, Slováci preferujú predovšetkým hovädzie hamburgery so syrom. Cheeseburgery tvoria takmer polovicu doručených objednávok. „Slováci burgre milujú a vedia to aj prevádzkovatelia reštaurácií. Hamburger totiž nájdete v ponuke približne tretiny všetkých podnikov, ktoré doručujú cez Wolt,” hovorí generálny riaditeľ Wolt Slovensko Tomáš Beniak.

Hamburger
Slováci preferujú predovšetkým hovädzie hamburgery so syrom www.gettyimages.com

Variabilita vládne aj v cenovej úrovni hamburgerovej ponuky. „Aj keď ceny sa oproti minulému roku zvýšili o 20 percent, Slováci si môžu vybrať burger už od dvoch eur. Najvycibrenejšie hamburgerové špeciály stoja okolo 13 eur,“ konštatuje spoločnosť. Ako dodáva, medzi najviac rozvážané burgre patria dlhodobo tie z reťazcov McDonald’s a Burger King.

Na obľúbenosti burgerov na Slovensku sa zatiaľ zvyšovanie cien neprejavuje. Najvernejší fanúšik burgerov je z Banskej Bystrice a v roku 2022 si od kuriérov Woltu prevzal 320 hamburgerov. A práve Banská Bystrica je podľa Woltu na Slovensku mestom s najväčším počtom objednávok tohto pokrmu na zákazníka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom