Slovák bojuje o dobrodružnú expedíciu na Severný pól! Pomôž mu aj ty dosiahnuť tento cieľ!

Zdieľať
peter holly

Peter Hollý sa rozhodol, že uspeje v medzinárodnej súťaži o adrenalínový zážitok. Má pred sebou ešte náročnú cestu k víťazstvu, pretože musí poraziť dobrodruhov z viac ako sto krajín!

Peter Hollý, ktorý pracuje ako bezpečnostný technik vysvetľuje: „Súťažiaci sú rozdelení do kategórií Švédsko, Fínsko, Dánsko, Nórsko, krajiny Beneluxu, Nemecko, Anglicko, USA, Česká republika a “other countries”, kde patrí aj Slovensko, čiže zápasím s celým svetom.“

peter holly (2)

Skvelou správou však je, že Peter je v priebežnom hlasovaní na prvom mieste! Meno víťaza, ktorý absolvuje 300 kilometrovú etapu z nórskeho Signaldalenu s cieľom v Jukkasjärvi, vo švédskom Laponsku, sa dozvieme 10. decembra.

Peter miluje prírodu a hory celým srdcom – dôkazom toho je, že má pochodené nielen tie naše hory, ale napríklad aj tretí najvyšší vrch v Rakúsku.

peter holly (4)

Jeho túžba ísť na Severný pól je veľká – týždeň strávil prácou na strihaní videa a dva roky chodil po horách s ťažkým foťákom, aby získal dostatok materiálu.

Je to prvá príležitosť dostať tam Slováka. Sľubujem, že tam nezamrznem,“ smeje sa Peter. V prípade výhry sa môže tešiť na extrémne chladné počasie, psie záprahy, sane, no predovšetkým na zážitok, na ktorý nezabudne do konca života!

peter holly (3)

Na výprave sa zúčastnia víťazi jednotlivých kategóriu a porota vyberie aj súťažiacich, ktorí sa umiestnili na druhom mieste. Petra však trochu mrzia podmienky, v akých on a ostatní Slováci bojujú v tejto súťaži: „Keby som bol z Českej republiky, mám asi menej starostí a stresu. Oni sú totiž samostatná kategória a majú minimum prihlásených.“

To je tiež dôvod, prečo sa snaží v posledných dňoch súťaže zmobilizovať Slovákov, aby mu poslali svoj hlas!

Podpor Slováka Petra Hollého aj ty:  http://www.fjallravenpolar.com/polar-2014/show-all-contributions/?uid=88251.

Pozri si video, ktoré ukazuje, aká je Petrova túžba veľká:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články