Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slovenská koruna alebo euro? Prieskum ukázal, s čím sú Slováci viac stotožnení!

Koruna.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto. SITA/Nina Bednáriková
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 3. decembra (SITA) – Podpora eura zo strany verejnosti je podľa najnovšieho prieskumu Eurobarometer Európskej komisie silná a stabilná a až 78 percent respondentov v celej eurozóne je presvedčených, že euro je dobré pre EÚ. S týmto výrokom sa stotožňuje aj 81 percent opýtaných Slovákov. Okrem toho 69 percent z európskych a 73 percent slovenských respondentov považuje euro za pozitívne pre svoju vlastnú krajinu. Informovalo o tom Zastúpenie Európskej Komisie v SR.

Tieto výsledky poukazujú na druhú najvyššiu podporu eura od začiatku ročných prieskumov v roku 2002. Aktuálneho prieskumu sa zúčastnilo 17 662 respondentov z 19 členských štátov eurozóny v období od 25. októbra do 9. novembra. Z výsledkov vyplýva aj silná podpora pre európsky nástroj dočasnej podpory na zmiernenie rizík nezamestnanosti v núdzovej situácii (SURE), pričom väčšina respondentov súhlasilo s tým, že je dôležité poskytovať úvery s cieľom pomôcť členským štátom udržať ľudí v zamestnaní.

Podobne 75 percent Slovákov pozitívne vníma finančnú podporu poskytovanú z Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti. Zároveň, však 84 percent úplne alebo čiastočne súhlasí s tým, že na zlepšenie výkonnosti slovenskej ekonomiky sú potrebné významné reformy. Z prieskumu tiež vyplynulo, že 65 percent európskych respondentov je za zrušenie jedno a dvojcentových mincí prostredníctvom povinného zaokrúhľovania konečného súčtu nákupov na najbližších päť centov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 3. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: