Šok v triede: Mladík vytiahol zbraň pred učiteľom a ďalšími spolužiakmi! 17-ročný žiak skončil v rukách polície

Zdieľať
270376_zbran 640x420.jpg

Polícia preveruje podozrenie z výtržníctva a zabezpečila bezpečnostné opatrenia aj pred ďalšími školami.

Policajti v Trnave v piatok predpoludním zasahovali proti 17-ročnému študentovi jednej zo stredných škôl, ktorý počas vyučovania vytiahol atrapu krátkej guľovej zbrane a manipuloval s ňou pred učiteľom, ale aj pred ďalšími spolužiakmi, čo u nich vzbudilo obavu. Privolaná policajná hliadka žiaka obmedzila na osobnej slobode a umelohmotnú atrapu zbrane zaistila.

„Polícia v súčasnosti vykonáva prvotné úkony a prípad preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva, pričom po vykonaní ďalších úkonov nie je vylúčená ani zmena právnej kvalifikácie,“ informovala o udalosti trnavská polícia.

Boli vykonané opatrenia

Aj napriek tomu, že v tomto prípade išlo o školu, ktorej nebol v utorok doručený výhražný email, vykonal Policajný zbor vo štvrtok v ranných hodinách bezpečnostné opatrenia aj pred touto školou.

V piatok tam bezpečnostné opatrenia vykonala Mestská polícia Trnava. Polícia pripomína, že cieľom opatrení bolo zabránenie vstupu nepovolených osôb do priestorov škôl, a nie kontrola študentov a zamestnancov školy.

Prebieha bezpečnostný audit

V súčasnosti podľa trnavskej polície v školách prebieha bezpečnostný audit, vyplňovanie bezpečnostného dotazníka, a to aj za účasti a pomoci kontaktného policajta.

„Jeho vyplnením chceme zistiť skutkový stav školského zariadenia a byť následne súčinní pri nastavení vnútornej bezpečnosti školy. Dotazník má poukázať na silné stránky školy z pohľadu bezpečnosti, ale zároveň upriamiť pozornosť na slabé stránky (nedostatky), ktoré môžu ohroziť bezpečnosť samotnej školy. Na základe vyhodnotenia tohto dotazníka bude možné adresne zacieliť preventívnu a odbornú činnosť polície v týchto zariadeniach,“ dodala polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom