Šok! Veľká Británia má svojich najmladších rodičov - sú nimi 12-ročné dievča a 13-ročný chlapec!

Zdieľať

Nemenovaná dvanásťročná školáčka z Londýna a jej o rok starší priateľ, ktorým sa uplynulý víkend narodila dcéra, sa stali najmladšími rodičmi vo Veľkej Británii.

Dievča sa vo veku dvanásť rokov a tri mesiac stalo zároveň najmladšou matkou. Doterajší rekord držala istá Tressa Middleton z Edinburghu, ktorá porodila v roku 2006 vo veku dvanásť rokov a osem mesiacov. Historicky najmladším otcom zostáva naďalej Sean Stewart z Bedfordu, ktorý sa v roku 1998 stal otcom vo veku dvanásť rokov.

Horizon33_2014-4-17_8-40-9

Matka londýnskeho dievčaťa má iba 27 rokov, čím sa stala jednou z najmladších babiek vo Veľkej Británii. Jej dcéra sa so svojím priateľom zoznámila koncom roka 2012, keď mala desať rokov. Nemenovaný zdroj pre denník The Sun uviedol, že dvojica spolu chodí viac než rok a v budúcnosti sa chce zosobášiť.

„Starí rodičia z oboch strán ich veľmi podporujú. Je to veľmi náročná situácia, keďže obaja rodičia sú veľmi mladí, ale ich rodiny stoja za nimi. Ich vzťah trvá už viac než rok, takže nejde o žiadnu krátkodobú záležitosť. Sú veľmi zaľúbení. Plánujú spolu zostať, vychovávať dcéru a neskôr sa zosobášiť,“ uviedol zdroj.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom