Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šok! Z programov pandemickej pomoci sa rozkradlo takmer 100 miliárd!

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 22. decembra (SITA/AP) – Z programov na pomoc americkým podnikom a ľuďom, ktorí prišli v dôsledku pandémie koronavírusu o prácu, sa rozkradlo takmer 100 miliárd dolárov. Informovala o tom v utorok Tajná služba Spojených štátov amerických. Odhad vychádza z prípadov, ktorými sa služba zaoberala a z údajov federálneho ministerstva práce a Úradu pre malé podniky, uviedol Roy Dotson, národný koordinátor boja proti pandemickým podvodom. Údaje tajnej služby nezahŕňajú prípady podvodov, ktorými sa zaoberá federálne ministerstvo spravodlivosti. Ukradnutá suma podľa Dotsona predstavuje zhruba 3 % z vyplatenej pomoci v celkovom objeme 3,4 bilióna dolárov.

Väčšina podvodov pripadá na podporu v nezamestnanosti. Podľa ministerstva práce mohlo byť neoprávnene vyplatených asi 87 miliárd dolárov, z čoho možno veľkú časť pripísať podvodom. Tajná služba ďalej uviedla, že vedie viac ako 900 otvorených trestných vyšetrovaní súvisiacich s podvodmi pri vyplácaní pandemickej pomoci, prípady eviduje v každom štáte USA a doteraz zatkla sto osôb.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 22. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: