Šokujúca udalosť v centre mesta: Tragická nehoda na osvetlenom priechode! Polícia prosí o spoluprácu!

Zdieľať
Najky titulka 15 1.jpg
Foto: KR PZ Prešovský kraj

Polícia vedie trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a hľadá svedkov, ktorí by mohli poskytnúť informácie o priebehu nehody.

Prešovská polícia preveruje okolnosti tragickej nehody, ktorá sa stala v piatok 3. novembra krátko pred 17:00 na ulici Arm. generála Slobodu v Prešove. V tejto súvislosti žiada aj prípadných svedkov nehody o poskytnutie bližších informácií.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vodič Citroëna C4 zrazil na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov dôchodkyňu.

Po nehode sa 46-ročný vodič, ako aj 81-ročná chodkyňa podrobili dychovým skúškam na alkohol, v oboch prípadoch boli výsledky negatívne. Neskôr sa ale žene zhoršil zdravotný stav, nasledujúci deň na následky zranení zomrela,“ uviedla Ligdayová.

Polícia v danom prípade vedie trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, preveruje a skúma všetky okolnosti tejto tragickej udalosti. „Z dôvodu objektívneho prešetrenia všetkých okolnosti tejto nehody žiadame prípadných svedkov, ktorí by mali akékoľvek informácie k priebehu nehody, prípadne videozáznam z nehody, alebo sa v tom čase nachádzali na uvedenom mieste a vedeli by poskytnúť dôležité informácie, aby sa prihlásili na telefónnom čísle 158 alebo na číslach 0961 80 3510,“ vyzvala Ligdayová. Svedkovia môžu informácie oznámiť aj osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo sociálnej sieti polície.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom