Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šokujúce prípady ľudí, ktorí sa zúčastnili na vlastnom pohrebe 1. časť

Zeng jia funeral 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Pohreby nám dávajú príležitosť uctiť si smrť našich milovaných a blízkych a sú spojené so silnými emóciami. A práve tieto emócie zaujímali ľudí v tomto zozname. Chceli sa na vlastné oči presvedčiť, či a ako veľmi budú svojim blízkym chýbať a čo im v stave zarmútenia povedia nad rakvou.

Timothy Dexter

Excentrický milionár z 18. storočia Timothy Dexter chcel vedieť, čo si o ňom ľudia myslia. Preto zinscenoval svoj vlastný pohreb, ktorý chcel pozorovať skrytý a vidieť, ako jeho smrť ovplyvní smútiacich. Dexter rozposlal oznámenia o svojej smrti a jeho rodina pozvala blízkych a priateľov na jeho pohreb. Obradu sa zúčastnilo viac ako 3000 ľudí. Všetci smútili nad extravagantnou rakvou a plakali, keď Dexterom najatý kňaz čítal epilóg, ktorý napísal sám „mŕtvy“. Rakva bola potom odnesená do záhrady a zakopaná. Počas karu však hostí vyrušil krik a hluk z kuchyne. Tam bol Dexter, ktorý bil svoju ženu. Hneval sa na ňu, pretože sa mu zdalo, že počas pohrebu málo trúchlila a plakala.

Timothy dexter house.jpg
listverse.com

Felix Breazeale

Felix Breazeale strávil päť rokov plánovaním svojho vlastného pohrebu. Keďže sa nikdy neoženil a nemal deti a ani veľa priateľov, zaujímalo ho, akú reč o ňom na jeho pohrebe povie kňaz. Jeho pohreb v roku 1938 si získal veľkú mediálnu pozornosť a prišlo naň cez 8000 ľudí. Dokonca tu boli predavači, ktorí ponúkali nealkoholické nápoje a hot-dogy. Celý pohreb vyzeral skôr ako divadlo a mal karnevalovú atmosféru. Breazeale prišiel na pohrebisko v aute sediac vedľa vodiča. Potreboval pomoc vojakov, aby sa vôbec dostal do pohrebného stanu, kde si sadol na stoličku vedľa vlastnej rakvy a počúval kňazovu reč o ňom samom. Po obrade k nemu prišli stovky ľudí potriasť mu rukou a vypýtať si autogram. Breazeale prehlásil, že bol s pohrebom veľmi spokojný a bolo to to najkrajšie, čoho sa kedy zúčastnil. Zomrel o päť rokov neskôr a podľa jeho priania sa už vtedy žiaden pohreb nekonal.

Felix breazeale funeral.jpg
listverse.com

Zeng Jia

Tento príbeh si získal veľkú mediálnu pozornosť. Žena menom Zeng Jia sa po pohrebe svojho starého otca v roku 2013 rozhodla zorganizovať svoj vlastný pohreb. Zeng naplánovala obrad v pohrebnom dome, kúpila vence a kvety, prenajala si rakvu a najala aj fotografa. Potom pozvala rodinu a priateľov, aby sa s ňou prišli rozlúčiť. Zeng ležala v rakve namaľovaná vizážistami tak, aby vyzerala ako mŕtvola a v rukách držala svoju obľúbenú bábiku Hello Kitty. So zatvorenými očami počúvala príhovory svojej rodiny a blízkych. Tí nad rakvou hovorili, čo si o nej myslia a podľa Zeng jej ich prejavy pomohli lepšie pochopiť, aká je a ako ju vidia ostatní. Ležala v rakve celú hodinu so zavretými očami a počúvala svojich milovaných. Keď potom otvorila oči, takmer sa rozplakala. Svet sa vraj pre ňu zmenil a podľa Zeng jej táto skúsenosť vlastného pohrebu ukázala skutočné hodnoty v živote.

Zeng jia funeral.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 4. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: